gardeshban.ir

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: نشانه‌های معمولی بیماری کرونا شامل سرفه، تب، بدن‌ درد و تنگی نفس در سالمندان ممکن است بروز نکند و احتمالا با نشانه‌های ضعف، بی‌حالی، بی‌اختیاری ادرار و مدفوع، غذا نخوردن و کاهش هوشیاری بروز کند.
کد خبر: ۳۱۸۷۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹-1399 July 10
گردشبان (gardeshban.ir) :
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان به مناسبت دهم مهر روز جهانی سالمند گفت: تشخیص بیماری کرونا در سالمندان نسبت به سایر افراد مشکل‌تر بوده و نداشتن علائم معمولی کرونا پزشک و خانواده را در تشخیص دچار مشکل می‌کند.

وی یادآور شد: با همه‌گیری بیماری کرونا، لزوم مراقبت افراد در معرض خطر از جمله سالمندان از حساسیت بالایی برخوردار شده است. 

خواجه ئیان گفت: برخی بیماری‌ها رابطه‌ای نزدیک با سن دارند و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا سالمندان در مقایسه با سایر افراد و گروه‌های سنی، مستعدتر برای ابتلا به این بیماری هستند،  این وضعیت مراقبت از آنان را برای خانواده‌ها و مسئولان مضاعف می‌کند.

وی گفت: از لمس، بغل کردن و بوسیدن مادربزرگ و پدربزرگان باید خودداری کرد  و قبل از هرگونه ارائه مراقبت به فرد سالمند دست‌های خود را به روش صحیح با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده را در اختیار عضو سالمند قرار دهید و مراقب علائم سرفه، عطسه و تب در خود و عضو سالمند منزل باشید و در صورت مشاهده با پزشک یا مراقب سلامت خود در مراکز جامع سلامت یا خانه‌های بهداشت تلفنی مشورت کنید.

وی با تاکید بر اینکه عضو سالمند خانواده را به مکان‌های پر ازدحام نبرید افزود: در صورت ابتلای سالمند به بیماری زمینه‌ای، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و تنفسی و یا نقص ایمنی تا حد امکان از خروج ایشان از منزل جلوگیری شود.

خواجه‌ئیان گفت: کنترل  علائم بیماری‌های زمینه‌ای عضو سالمند خود را مستمر پیگیری نمایید.

وی گفت: امسال شعار روز جهانی سالمند با عنوان "کرونا فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان " انتخاب‌ شده است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار