gardeshban.ir

یکی از زیباترین و در عین حال پرخطر ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد.
کد خبر: ۳۲۴۶۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹-1399 July 26
گردشبان (gardeshban.ir) :
این چاه معروف در کشور آمريکا و در منطقه ی ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است. با عمق ۴۰ متر، چاه یعقوب یکی از پرخطر ترین منطقه های جهان براي شیرجه زدن است. 

چاهی که به آن لقب زیبای ترسناک را داده اند به دلیل آن که تا اکنون قربانیان زيادي گرفته است.

در مورد چاه یعقوب:

معروف ترین و مخوف ترین چاه آب در منطقه ویمبرلی تگزاس است. چاهی که سرشار از آب های سرد است. چاه یعقوب با دهانه ی ۴ متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا اکنون جان افراد زيادي را گرفته است با این حال هنوز هم اشخاص ماجراجوی زيادي هستند که دوست دارند در درون این چاه اسرارآمیز شیرجه بزنند و اعماق آنرا کشف کنند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته اند.

هنگامی که که براي بار اول به چاه یعقوب نگاه می کنید، به نظرتان چشمه بی خطر و معمولی ای مي‌ايد که صرفا کمی پهن است با این حال وقتی که بیش تر به درون آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی دانید در پس آن چه چیزی است رو به رو می شوید. چند متر که به پائین این حفره ی آبی بروید، به ۴ حفره به هم متصل ديگر میرسید که از بین آن ها، حفره چهارم از همه خطرناک تر است.

دهانه حفره چهارم بسیار باریک است و کم تر کسی تا اکنون توانسته به آن جا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده اند.

با این حال گفته ميشود که در حفره چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه کرده است.

مردم ویمبرلی براي این چاه ارزش زيادي قائلند و عقیده دارند که این چاه الهام بخش شناگران زيادي است.

چاه یعقوب صدها سال است که مکانی براي بازدیدکنندگان و مردم محلی شده است. درصورتی که میخواهید به این مکان بروید، حتماً از دو هفته گذشته بلیط رزرو کنید. شنا در این منطقه از ۱۰ صبح تا ۶ عصر مجاز است و هر شناگر صرفا دو ساعت میتواند در آب باشد.

چاه یعقوب در اواخر هر هفته بسیار شلوغ است. درصورتی که براي کسب ارامش به این منطقه می روید، بهتر است در اواسط هر هفته بلیت رزرو کنید.

چاه یعقوب تگزاس، مخوف ترین چاه آب در جهان/عکس

چاه یعقوب تگزاس، مخوف ترین چاه آب در جهان/عکس

چاه یعقوب تگزاس، مخوف ترین چاه آب در جهان/عکس

چاه یعقوب تگزاس، مخوف ترین چاه آب در جهان/عکس
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار