gardeshban.ir

شهردار پاریس از تبدیل خیابان «شانزه‌لیزه» به یک «باغ شگفت‌آور» خبر داد.
کد خبر: ۳۵۶۵۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹-1399 October 23
گردشبان (gardeshban.ir) :

شهردار پاریس از پروژه ۲۵۰ میلیون یورویی تبدیل «شانزه‌لیزه» مشهورترین‌ترین خیابان پایتخت فرانسه به یک باغ خبر داد و اعلام کرد این پروژه تا قبل از میزبانی فرانسه برای المپیک تابستانی ۲۰۲۴  اجرا نخواهد شد.

«آن هادالگو» اعلام کرد به موجب این پروژه که ایده آن نخستین‌بار در سال ۲۰۱۹ مطرح شده است خیابان ۱.۹ کیلومتری «شانزه‌لیزه» به یک «باغ شگفت‌آور» تبدیل خواهد شد.

کمیته «شانزه‌لیزه» از سال ۲۰۱۸ به دنبال ایجاد تغییراتی در این نقطه از پاریس بوده است.

این کمیته با استقبال از تصمیم شهردار پاریس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:  این خیابان افسانه‌ای  در طول ۳۰ سال گذشته جلال و شکوهش را از دست داده بود. این خیابان سال‌هاست که مورد توجه پاریسی‌ها نیست و تاکنون بحران‌های پیاپی همچون جنبش جلیقه‌زردها، بحران‌های اقتصادی و بهداشتی را تجربه کرده است.

مدیر این کمیته در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود: اغلب از «شانزه‌لیزه» به عنوان زیباترین خیابان جهان یاد می‌شود اما ما که در این‌جا کار می‌کنیم درباره این موضوع شک داریم.

گاردین نوشت، به نیمه رساندن فضا عبور و مرور وسایل نقلیه، تبدیل کردن جاده‌ها به پیاده‌رو و فضا سبز و ایجاد تونل‌های درختی برای بهبود بخشیدن به کیفیت هوای شهر از جمله ایده‌های مطرح‌شده برای تغییر «شانزه‌لیزه» است.


پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار