gardeshban.ir

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش از اجرای طرح مدیریت و ساماندهی سواحل جزیره کیش با هدف حفظ زمین‌های ارزشمند این منطقه آزاد کشور به عنوان انفال خبر داد.
کد خبر: ۳۷۱۲۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹-1399 December 02
گردشبان (gardeshban.ir) :
 مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش از اجرای طرح مدیریت وساماندهی سواحل جزیره کیش با هدف حفظ زمین‌های ارزشمند این منطقه آزاد کشور به عنوان انفال خبر داد و گفت: با اجرای این طرح 388 هزار متر مربع از سواحل ارزشمند این منطقه آزاد کشور از دسترس بخش خصوصی خارج و دراختیار عموم مردم قرار گرفته است.

ابوالفضل طیبی با بیان اینکه اجرای این طرح با دشواریها و مخالفت های بسیاری از سمت ذینفعان بخش خصوصی همراه بود افزود: امروزه در بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا مانند دبی که همسایه جزیره کیش است شاهد هستیم بخش عمده سواحل ارزشمند این شهر به دلیل ساخت و ساز نزدیک به دریا در اختیار افراد و بخش خصوصی  است و از دسترس مردم و گردشگران خارج شده است. اما هدفگذاری ما آزادسازی نوار ساحلی کیش و اجرای طرح‌های تفریحی و گردشگری عمومی مانند پارک‌های ساحلی در این سواحل است تا برای همیشه هیچ کسی نتواند به ثروتی که متعلق به همه مردم ایران است دست درازی کند.

وی با اشاره به چالش‌هایی که در اجرای این طرح با آن مواجه شده افزود: پروژه دشواری بود که با حمایت‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به نتیجه رسید و در حال حاضر عملیات تبدیل این فضاها به پارک های ساحلی در دست انجام است تا بزرگترین پارک ساحلی کشور در جزیره کیش ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش اظهار داشت: تاکنون با احداث پارک طلوع در محور شرق به غرب و پارک‌های ساحلی مجاور مناطق کرانه و مارینا، حدود 18 کیلومتر پارک ساحلی ایجاد شده و براساس برنامه ریزیهای انجام شده قرار است وسعت پارک ساحلی کیش به 30 کیلومتر برسد.

طیبی همچنین از کاشت بیش از 400 نفر درخت نخل خرما و نارگیل در نوار ساحلی خبر داد و افزود: این آمار به هزار نفر خواهد رسید و علاوه بر درختان نخل با ایجاد فضای سبز ساحلی، تا کنون 40 هکتار به فضای سبز کیش افزوده شده است که این رقم نیز به 50 هکتار تاپایان سال افزایش می‌یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از جاذبه‌های گردشگری شهری جزیره کیش پیست دوچرخه‌سواری این جزیره است که در سالهای گذشته دچار آسیب‌های زیادی شده بود و از سویی این پیست همزمان به عنوان پیاده راه و مسیر دوچرخه سواری مورد استفاده بود که در یک عملیات گسترده ضمن بهسازی پیست دوچرخه و اجرای روکش حفاظتی برای نگهداری بهینه از این پیست 54 کیلومتری، مسیر مجزای پیاده روی برای شهروندان و گردشگران در مجاورت این پیست در سواحل کیش در دست احداث است که یکی از مهمترین اثرات ایجاد این مسیر جلوگیری از برخورد و سوانح ناشی از تصادف عابران پیاده با دوچرخه و موتور است.

مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش همچنین به بازسازی و بهسازی کاخ مرجان اشاره کرد و گفت که این پروژه به لحاظ فرهنگی و تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است و درحال حاضر در دست انجام است.

ساخت آثار شاخص فرهنگی و هنری در حوزه هنرهای تجسمی که با برگزاری رویدادهای هنری توسط هنرمندان کشور انجام شده و در سطح شهر نصب شده به همراه توسعه مناطق بومی و محلی کیش به لحاظ توسعه بوم گردی و ایجاد مجموعه ای از زمینهای ورزشی ساحلی در این منطقه از دیگر اقدامات انجام شده در جزیره کیش است که طیبی به آنها اشاره کرد.

به گفته طیبی طرح تحول در توسعه شهری کیش همگام با رشد شاخص های گردشگری جهانی و ملی محور برنامه‌ریزی‌هایی است که به صورت مجموعه ای کامل از اقدامات در حوزه های امور شهری، زیربنایی، زیباسازی و عمرانی اجرای آن از اواخر بهار سال جاری آغاز شده و در همه این موضوعات پروژه های مختلفی درحال اجرا است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار