gardeshban.ir

وزیر راه از افزایش ۳۸ درصدی تردد در جاده‌های کشور نسبت به برنامه نوروزی سال ۹۸ خبر داد و گفت:مسافرت با اتوبوس بین شهری در این ایام در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۷ درصدی داشته است.
کد خبر: ۳۸۱۴۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹-1399 December 28
گردشبان (gardeshban.ir) :
محمد اسلامی با تاکید بر ایثن‌که موضوع الزام استفاده از ظرفیت  50 درصدی پذیرش مسافر در  اتوبوس‌ها هیچ تغییری نکرده است و اگر در اتوبوس مادری یا پدری در کنار فرزندش بنشیند ایرادی ندارد، اظهار کرد:اکنون وضعیت راه ها افزایش تردد داشته و با تمهیداتی که در ایام نوروز از 20 اسفند در سازمان راهداری کلید خورده، به طور مرتب و به صورت شبانه روزی وضعیت راه های کشور  پایش می شوند.

وی با اعلام این‌که بر اساس آمار تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کشور نسبت به برنامه نوروزی سال 98 حدود 38 درصد افزایش یافته است، افزود:  تصاویر مرکز مدیریت سازمان راهداری نشان می دهد مسافرت با اتوبوس در این ایام در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است که این موضوع حکایت از این دارد که مردم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی الگوی سفرشان را انتخاب کردند و امیدوار هستیم با همین شیوه  و  رویه ای که مشاهده می‌کنیم، ادامه پیدا کند.

وی بیان کرد: همان طور که گفته شد این ترددها نشان می دهند که استقبال از وسائط نقلیه عمومی افزایش پیدا کرده است و مسافرت با اتوبوس بین شهری در این ایام در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش 67 درصدی داشته است.

وی با اشاره به مخاطرات گسترش شیوع کرونا در صورت انجام سفرهای غیرضروری در ایام نوروز، عنوان کرد: امیدواریم که در ایام نوروز،  ویروس کرونا بیشتر مهار شود و مردم عزیز نیز آن را کنترل کنند تا ایام خوب و خوشی را در نوروز داشته باشند. می توانیم در این ایام، با اقداماتی که وزارت بهداشت انجام داده و مشارکتی که مردم دارند، مشکل فراگیر کرونا را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نمایندگان خودش را در راه ها مستقر کرده و گسترش خواهد داد، افزود:  در محورهای کشور کنترل شدید انجام می شود و اگر مردم شکایتی از وضع جاده‌ها داشته باشند می توانند با سامانه 141 تماس گرفته که به آن رسیدگی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تبریک پیشاپیش نوروز 1400 به آحاد مردم کشور، اظهار کرد: به همراه مردم عزیز، سال سخت 99 را با همه مشکلات پشت سر گذاشتیم و از خدای متعال سالی خوب، سلامت و پر از عافیت را برای همه مردم عزیز ایران از خداوند متعال مسئلت دارم. 

اسلامی اضافه کرد: اکنون ازدحام و تراکم در جاده‌ها نداریم و حدود 170 خودرو در ساعت کاهش پیدا کرده است. یعنی حجم تردد یک میلیون خودرو  ثبت شده است که این میزان تردد حداقلی و ضروری هستند. حجم عمده ترددها وسایل نقلیه عمومی باری و دستگاه‌های خدمات‌رسان و غیره هستند که باید جا به جا شوند. 

اسلامی با بیان اینکه کف پذیرفته شده ترددها همان یک میلیون خودرو است، افزود: اکنون یک میلیون و 700 هزار تردد خودرو مشاهده می‌ شود.

وی یادآور شد: اکنون دلیل تعداد زیادی از سفرها این است که افراد خانواده هایی در شهرستان دارند که می خواهند به خانواده هایشان بپیوندند. امیدواریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی کار درست را طی سفر انجام بدهند.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار