gardeshban.ir

مالدیو، کوچک‌ترین کشور آسیا، جزیره‌ای جادویی، بی‌نهایت زیبا و خوش‌ آب‌وهوا است. در این مطلب و از طریق تور مجازی به مالدیو جنوبی سفر خواهیم کرد.
کد خبر: ۴۶۵۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰-1400 August 03
گردشبان (gardeshban.ir) :
شرق آسیا مملو از زیبایی‌ها و اسرار متنوع است. جزیره‌های مالدیو از جمله نقاط به‌شدت زیبا، جادویی و اسرارآمیز قاره‌ی کهن به‌شمار می‌آیند. مالدیو کشوری کوچک در شرق قاره‌ی آسیا است. این کشور را کوچک‌ترین کشور آسیایی می‌دانند. شهر ماله، پایتخت این کشور است. مالدیو از هزاران جزیره‌ زیبا، بکر و جادویی میزبانی می‌کند. جزیره‌های کشور مالدیو،‌ به‌شدت زیبا و خواستنی هستند. تنها ۲۰۲ جزیره از جزایر مالدیو قابل سکونت است.

 ۸۸ جزیره از کشور هم از جاذبه‌های گردشگری مالدیو هستند و توریست‌های خاص خود را دارند. طبیعت زیبا، آب‌وهوای دل‌پذیر، آیین و فرهنگ به‌خصوص، تفریحات متنوع و موارد بیشتر،‌ مالدیو را به یکی از جاذبه‌های توریستی قاره‌ کهن تبدیل کرده است. همراه ما باشید تا طی این قسمت از تورهای مجازی، به مالدیو جنوبی سفر کنیم.

مجمع‌الجزایر کولهومادولو (Kolhumadulu) در مالدیو، از جمله زنجیره‌های جزیره‌ای جنوب این کشور و از جاهای دیدنی مالدیو است. در این حلقه از جزایر، ۶۶ جزیره‌ مختلف وجود دارد. جزیره‌هایی که جمعیتی ۹ هزار نفره را در خود جای داده است. بیشتر این جزیره‌ها خالی از سکنه هستند و به‌شکل‌گیری بستری برای رشد مخلوقات دریایی آن منطقه کمک کرده‌اند. 

مجمع‌الجزایر هادهونماتهی (Haddhunmathi) یکی دیگر از مجمع‌الجزایر جنوب کشور مالدیو است. این زنجیره از جزیره‌ها حدود ۸۲ جزیره مختلف را میزبانی می‌کند که تنها ۱۳ عدد از آن‌ها قابل سکونت هستند. 

دو جزیره‌ بودوفینولهو (Bodufinolhu) و مندوو (Mundoo) به‌ترتیب ۷۰۰ و ۳۷۲ نفر را در خود جای داده‌اند. این مجمع‌الجزایر به‌دلیل شرایط جوی خاص و دریاهای مواج خود،‌ بهترین مکان برای تفریح‌هایی مثل موج‌سواری است.

در قسمت شمال غربی دو مجمع‌الجزایر ذکر شده،‌ جزیره‌های مالاکو (Mulaku) جا خوش کرده‌اند. این مجموعه‌ جزایر از ۳۳ جزیره‌ مختلف تشکیل شده است. آب‌های این مناطق به‌اندازه‌ای شفاف است که گردشگران می‌توانند ۳۳ متر داخل دریا را با چشم غیرمسلح تماشا کنند! دریاهایی که مرجان‌ها، کوسه‌ها، ماهی‌ها و جریان زندگی داخل آن‌ها، تماشاگران خود را مدهوش می‌کند! 
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار