gardeshban.ir

تصاویری از شهر آلبروبلو در ایتالیا که به سازه‌های سنگی سفیدش معروف است در این خبر گرد آوری شده است.
کد خبر: ۴۶۹۴۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰-1400 August 13
گردشبان (gardeshban.ir) :
در گذشته‌های بسیار دور که مردم مصالح ساختمانی برای ساخت خانه‌های خود در دسترس نداشتند زندگی در کوه‌ها و غار‌ها را برای در امان ماندن از بلایای طبیعی و محیطی و همچنین حمله حیوانات وحشی انتخاب می‌کردند. در مقاطعی که تعداد غار‌ها به اندازه کافی برای زندگی همه مردم وجود نداشت، افراد با کندن سوراخ‌هایی در درون کوه‌ها خانه‌هایی را برای خود درست می‌کردند که به علت سازگاری با محیط اطراف هم برای فصل سرما مناسب است و هم برای فصل گرما.

به تازگی تصاویری از یک شهر زیبا در ایتالیا منتشر شده است؛ شهری افسانه‌ای به نام آلبروبلو که در منطقه Puglia ایتالیا واقع شده است، به داشتن حدود ۱۵۰۰ عدد از خانه‌هایی معروف است که به آن‌ها ترولی گفته می‌شود. ترولی کلبه‌های سنگی سفیدکاری شده با سقف‌های مخروطی شکل هستند.

ترولی آلبروبلو در سال ۱۹۹۶ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد و قدمت آن به اواسط قرن ۱۴ باز می‌گردد. این سازه‌های متمایز هتل‌ها، اقامتگاه‌های خصوصی، رستوران‌ها و بار‌ها را در خود جای داده‌اند و دست کمی از فروشگاه‌های تخصصی ندارند. در بعضی از این سازه‌ها صنایع دستی محلی و گنجینه‌های دست ساز سنتی این شهر به فروش می‌رسد.

گفتنی است؛ در روستای کندوان در حوالی شهر تبریز در شمال ایران نیز خانه‌هایی تمام سنگی در دل کوه ایجاد شده و نسل به نسل بین اهالی این روستا مورد استفاده قرار گرفته و امروزه به روستایی گردشگری تبدیل شده است.

در ادامه تصاویری از آلبربلو را مشاهده می‌کنید:


تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی

تصاویر خانه های سنگی


مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار