gardeshban.ir

اگر دنبال مقاصدی رویایی و زیبا برای سفر بعدی هستید پس حواس‌تان را جمع کنید، این دهکده‌ها زیباتر از آن هستند که بتوانند واقعی باشند!
کد خبر: ۴۷۶۷۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۰-1400 September 01
گردشبان (gardeshban.ir) :
آیا از هیاهوی شهرهای بزرگ خسته شده‌اید؟ هر روز سر و کله زدن با ترافیک و آلودگی جوری از محیط شهری خسته‌تان کرده که دیگر نمی‌خواهید تعطیلات‌تان را هم در شهر بزرگ دیگری بگذرانید؟ اگر دنبال مقاصدی رویایی و زیبا برای سفر بعدی هستید پس حواس‌تان را جمع کنید، این دهکده‌ها زیباتر از آن هستند که بتوانند واقعی باشند!

اگر دلتان هوای محیط پاک و باصفای روستاها را کرده و دنبال بهانه‌ای هستید که به هر طریقی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت فرار کنید، پس این روستاهای بسیار زیبا و خوش عکس قطعاً توجه‌تان را جلب خواهند کرد. بعضی از این دهکده‌ها آن‌قدر زیبا هستند که خیال می‌کنید مستقیماً از داخل عکس به بیرون پرتاب شده‌اند!

1. کولمار، فرانسه

دهکده‌ کولمار (Colmar) در فرانسه، با خیابان‌های سنگفرش و تمیز و خانه‌هایی به رنگ آب‌نبات، انگار مستقیماً از داخل یکی از داستان‌های دیزنی آمده است! از قایق‌های کوچک شناور روی کانال‌های خیابان بگیرید تا قطارهای مینیاتوری که از میان روستا می‌گذرند، همه‌چیز در این دهکده بسیار جالب توجه است.

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

2. خیت‌ هورن، هلند

اگر تصمیم به بازنشستگی گرفته‌اید خیت‌ هورن (Giethoorn) بهترین جا برای شماست! این دهکده‌ی فریبنده هیچ جاده‌ای به غیر از کانال‌های تاریخی ندارد و این موضوع تصویرِ این دهکده را حتی در نظرتان زیباتر هم می‌کند! آیا می‌توانید زندگی در جزیره‌ی شخصی کوچک خودتان را تصور کنید؟

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

3. گوریمی، ترکیه

دهکده‌ی گوریمی (Göreme) که با ستون‌هایی از رسوبات آبرفتی (در زمین‌شناسی به آن‌ها «دودکش جن» می‌گویند) احاطه شده‌ است، در منطقه‌ی کاپادوکیه (Cappadocia) قرار دارد. این روستای بسیار تاریخی امروزه به عنوان یکی از بهترین موزه‌های طبیعیِ جهان شناخته می‌شود و در آن، غارهای باستانی، بقایای کلیساها و صومعه‌های قدیمی، در حالیکه به خوبی از گزند زمان حفظ شده‌اند، دیده می‌شوند.

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

4. بایبری، انگلستان

بایبری (Bibury) به عنوان زیباترین دهکده‌ی بریتانیا شناخته می‌شود و مهم‌ترین دلیل آن، کلبه‌های بسیار زیبا و خاصش هستند که قدمت‌شان به قرن هفده میلادی باز می‌گردد. این روستا لوکیشن فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بوده است و یکی از خیابان‌هایش، «مورد سوژه‌ی عکاسی واقع شده‌ترین» خیابانِ کل انگلستان است. 

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

5. کوآ وان، ویتنام

کوآ وان (Cua Van) بزرگ‌ترین دهکده بین دهکده‌های ماهیگیری در حاشیه‌ی «خلیج ها لونگ» (Ha Long) است. این دهکده صد و سی خانه‌ی شناور و جمعیتی برابر با ششصد نفر دارد. حتی می‌توانید یک مدرسه‌ی کوچک شناور و یک بیمارستان شناور هم آنجا ببینید! اگر در حال قایق‌سواری روی خلیج ها لونگ هستید، این دهکده یکی از بایدهای سر زدن است.

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

6. شیراکاوا-گو، ژاپن

شیراکاواگو (Shirakawa-go) به خاطر خانه‌های شگفت انگیز رعیتی‌اش، که با بام‌هایی بزرگ و شیب دار ساخته شده‌اند تا بتوانند برف و باران سنگین را تحمل کنند، معروف است. شیراکاوا-گو در سال 1995 به عنوان میراث جهانی در لیست یونسکو به ثبت رسیده است و به همه‌ی بازدیدکننده‌ها از سراسر دنیا خیر مقدم می‌گوید. اگر به بالای قلعه‌ی اوگیماچی (Ogimachi) بروید، بهترین منظره را از دهکده، کوهستان و رودخانه‌ی شوگاوا (Shogawa) که کل تصویر را احاطه می‌کند، خواهید داشت.

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر

7. بورانو، ایتالیا

بورانو (Burano) یکی از جزایر تالاب ونتزیا (Venetian Lagoon) است که به خاطر رنگ‌های شاد و فانتزی خانه‌هایش شهرتی جهانی دارد. جالب اینجاست که رنگ خانه‌ها باید از قبل توسط دولت ایتالیاتایید شود! اگر به دنبال عکس‌هایی جذاب و رنگارنگ در سفرتان هستید، این دهکده قطعاً باید از مقاصد اصلی‌تان باشد.

خوش‌ عکس‌ ترین و آرام ترین دهکده‌ های دنیا! +تصاویر
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
ويديو
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار