gardeshban.ir

گزارش/
این لیست بر اساس آخرین اطلاعات پرواز در سال 2022 آماده شده است که در آن، خطوط هوایی سنگاپور رکورددار طولانی ‌ترین پرواز‌ جهان هستند.
کد خبر: ۵۴۰۳۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱-1401 March 24
گردشبان (gardeshban.ir) :
 سفرهای هوایی در طول همه گیری کرونا تغییرات بسیاری کرده است که یکی از آن‌ها جا به جا شدن رکورد طولانی‌ ترین پرواز است. علاوه بر آن، تکنولوژی‌های امروزی، طی کردن طولانی ترین مسیرهای پروازی را بیش از پیش ساده‌تر کرده است. 

اگر به نظر شما پروازهای 3 یا 4 ساعتی طولانی هستند، پس حتما با طولانی ترین پروازهای دنیا آشنایی ندارید. 

این لیست بر اساس آخرین اطلاعات پرواز در سال 2022 آماده شده است که در آن، خطوط هوایی سنگاپور رکورددار طولانی ‌ترین پرواز‌ جهان هستند. البته منابع مختلف، با کمی اختلاف در محاسبه پرواز، طولانی ترین پروازهای بدون توقف را اعلام کرده‌اند، بنابراین رتبه بندی‌های مختلفی ارائه داده‌اند. 
پرواز نیویورک به سنگاپور

 در حال حاضر سنگاپور طولانی ترین پروازها را به خود اختصاص داده است. مسافت طی شده در پرواز نیویورک سنگاپور، 15332 کیلومتر است و به طور معمول 18 ساعت و 50 دقیقه طول می‌کشد و در برخی موارد ممکن است به 19 ساعت نیز برسد. جالب است بدانید مسیر این پرواز علاوه بر کشور‌های هند، پاکستان و ترکیه، دور‌ترین نقاط ایران (از سیستان و بلوچستان تا آذربایجان) را نیز طی می‌کند. هواپیماهای این خط هوایی در ارتفاع بالای 3500 پا پرواز می‌کند. مسیر برگشت این پرواز در رتبه دوم طولانی‌ ترین پرواز‌های دنیا قرار دارد. هواپیمای پرواز نیویورک به سنگاپور مدل ایرباس 350 مدل 900ULR با شماره پرواز SQ 23 است. شما می‌توانید مسیر برخی از این پرواز‌ها را از طریق برنامه فلایت رادار پیگیری کنید.‏

پرواز لس‌آنجلس به سنگاپور

 این پرواز نیز توسط هواپیمای ایرباس 350 مدل 900 ULR در خطوط هوایی سنگاپور انجام می‌شود و شماره پرواز آن SQ 35 است. مسافت تخمینی این پرواز به 14096.24 کیلومتر می‌رسد و مدت زمان آن به طور میانگین، مرز 17 ساعت را رد می‌کند. از سایر پروازهای این چنینی می‌توانیم به SQ 37 اشاره کنیم.

داروین استرالیا به لندن

این پرواز توسط هواپیمای بویینگ 787-9 به شماره پرواز QF 1/9 انجام می‌شود که در خطوط هوایی کانتاس است. خطوط هوایی کانتاس یکی از امن‌ترین ایرلاین های جهان است، بدون اینکه کوچک‌ترین حادثه‌ای را در شصت سال گذشته ‏تجربه کرده باشد و بیشتر مردم موقع خریدن بلیط هواپیما خیالشان از این بابت راحت است. این پرواز هم نزدیک به 18 ساعت طول می‌کشد و در آن فاصله استرالیا تا لندن به طول 13861 کیلومتر طی می‌شود.

پرواز دالاس فورت ورث به سیدنی

این پرواز نیز مانند مورد قبلی توسط هواپیمای بویینگ 787-9 و در خط هوایی کانتاس انجام می‌شود و مدت زمان آن به طور میانگین به 16 ساعت و 45 دقیقه می‌رسد. مسافت طی شده در این پرواز 13801 کیلومتر است و مسیر آن از اقیانوس آرام شمالی و جنوبی عبور می‌کند.مسیر پرواز دالاس فورث به سیدنی


پرواز مانیلا به نیویورک

پرواز مانیلا به نیویورک در خطوط هوایی فیلیپین انجام می‌شود و به هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR مربوط است. برای چک کردن جزئیات این پرواز می‌توانید شماره پرواز PR 127 را جستجو کنید. مسافت پرواز مانیلا به نیویورک 13690 کیلومتر است و مدت زمان آن به طور میانگین نزدیک به 17 ساعت است. ارتفاع این پرواز به 4000 پا می‌رسد.

پرواز سانفرانسیسکو تا سنگاپور

یونایتد ایرلاینز با استفاده از دو هواپیمای بویینگ 787-9 و هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR به شماره پروازهای UA 1 و SQ 33 یکی از طولانی‌ ترین پرواز‌های جهان امروز را رقم می‌زند. این پرواز اگر در مسیر سنگاپور به آمریکا باشد، 16:40 طول می‌کشد و اگر از سانفرانسیسکو به سنگاپور باشد، 17 ساعت زمان می‌برد. مسافت طی شده در این پرواز 13574 کیلومتر است.

پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا

این پرواز یکی دیگر از طولانی ترین پروازهای بدون توقف دنیا است و به خط هوایی دلتا تعلق دارد و شماره آن DL 201 است. در پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا، یک هواپیمای ایرباس 350 مدل 900ULR مسافتی به طول 13573 را طی 16 ساعت و 20 دقیقه طی می‌کند. مبدا پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا در آفریقای جنوبی است که پس از گذر از اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی به ایالت جورجیا در آمریکا می‌رسد.پرواز ژوهانسبورگ به لس آنجلس


پرواز دبی به لس‌آنجلس

پرواز EK 215 فاصله دبی تا لس‌آنجلس را در طی حدود 16 ساعت و 20 دقیقه طی می‌کند و این مدت زمان باعث می‌شود آن را در ردیف طولانی ترین پروازها قرار دهد. هواپیمایی که این مسیر 13394 کیلومتری را طی می‌کند ایرباس 380 است.

پرواز عربستان سعودی به لس‌آنجلس

این پرواز فاصله عربستان سعودی از لس‌آنجلس را که حدودا 13384 کیلومتر است را طی 16 ساعت و 10 دقیقه طی می‌کند. هواپیمای این خط، بویینگ 777 مدل 300ER است. این پرواز یک مسیر طولانی را از دریای سیاه، قاره اروپا، دریای لابرادور و عرض آمریکا شامل می‌شود.
مسیر پرواز عربستان به لس‌آنجلس


پرواز دبی به آوکلند

مسیر دبی آوکلند توسط هواپیمای بویینگ 777 مدل 200LR با شماره پرواز EK449 طی می‌شود و یکی از طولانی‌ ترین پروازهای سال 2022 به شمار می‌رود. این پرواز، پس از طی 14200 کیلومتر، فاصله دبی تا آوکلند را طی 16 ساعت و 39 دقیقه می‌پیماید.
مسیر پرواز دبی به آوکلند در نقشه


راهکارهایی برای تجربه بهتر در پروازهای طولانی

زمانی که بحث از طولانی‌ترین پروازها می‌شود، شرکت‌های هوایی مختلف، تبلیغاتی اغراق‌آمیز در مورد خدمات خود می‌کنند. هر چقدر هم که عاشق تماشای فیلم و خواندن کتاب در طول مسیر باشید، نمی‌توانید ادعا کنید که می‌توانید از 18 ساعت یک جا نشستن لذت ببرید و از اختلالات خواب سفر کاملا در امان باشید. بنابراین در ادامه، راهکارهایی را ارائه می‌دهیم که در این ماجراجویی‌های طولانی مدت، شما را یاری کند.

لباس راحت بپوشید: بهتر است یک دست لباس راحتی به همراه خود به کابین ببرید و از کفش‌های تابستانی و روباز استفاده کنید.

زودتر بلیط بخرید: اگر بلیط خود را زودتر رزرو کنید، می‌توانید صندلی‌های راحت‌تر و مناسب‌تر را انتخاب کنید.

منطقه زمانی خود را تنظیم کنید: حداقل یک روز قبل از سفر به منطقه زمانی جدید، ریتم شبانه روزی خود را با آن تنظیم کنید.

آب کافی بنوشید: به جای استفاده از نوشیدنی‌های کافئین‌دار، سعی کنید به اندازه کافی آب بنوشید و هراز گاهی از حرکات کششی استفاده کنید.

یک چک لیست سفر کامل تهیه کنید: به همراه داشتن برخی از اقلام ضروری همچون دارو و وسایل مورد نیاز، ممکن است در طول یک سفر طولانی، شما را از رخداد فجایع نجات دهد. بنابراین سعی کنید یک چک لیست کامل تهیه کنید.

سخن آخر

در این مطلب، طولانی ترین پرواز را به همراه رتبه‌های بعدی آن به شما معرفی کردیم. لازم به ذکر است که رکورد طولانی‌ترین پرواز مرز 19 ساعت را نیز رد کرده است که از آن‌ها می‌توانیم به پرواز نیویورک سیدنی اشاره کنیم. اما گروهی از این پروازها در شرایط خاص انجام می‌شوند یا جنبه تحقیقاتی دارند. مواردی که در این لیست ذکر شدند، پروازهایی هستند که به صورت مداوم جریان دارند یا اخیرا انجام می‌شدند.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار