gardeshban.ir

به اهتمام مدیریت برنامه ریزی و بودجه معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نشست مدیران اجرایی مناطق آزاد جدید هفتگانه در آستانه تدوین بودجه 1402، برگزار شد.
کد خبر: ۵۶۲۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱-1401 September 13
گردشبان (gardeshban.ir) :
سرپرست معاونت برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در این نشست بااشاره به اهمیت احصاء و تدوین «نظام مسائل مناطق آزاد جدید»، بر لزوم نقش آفرینی مدیران اجرایی مناطق آزاد جدید در این فرآیند تاکید کرد.

محسن حیدری، توجه به تغییرات ساختاری نوین، تقویت ارتباط میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و وزارت امور اقتصادی و دارایی را برای ایفای عملکرد شایسته در نظام مسائل مناطق آزاد جدید، کلیدی خواند و آنرا مورد تاکید دانست.

در آغاز این نشست، مدیر برنامه ریزی و بودجه دبیرخانه شورایعالی گزارشی از وضع گذشته و موجود مناطق آزاد هفتگانه با تاکید بر فعالیت های حوزه برنامه ریزی و بودجه از جمله مبادله موافقت نامه ها و عملکرد بودجه ارائه کرد. 

فتح اله آقاسی زاده، لزوم شکل دهی به رویه واحد و هماهنگ حسابداری مالی برای هزینه کرد بودجه مصوب در تعاملات فی مابین مناطق آزاد جدید و مناطق آزاد معین، تدوین نظام نامه حقوق و دستمزد، همچنین شکل دهی به کریدور واحد در دبیرخانه برای تسریع فعالیت های مناطق آزاد جدید از جمله اولویت های نخست برای بهبود کارکرد مناطق آزاد جدید بشمار می آید.

در پایان این نشست، مدیران اجرایی مناطق آزاد جدید ضمن ارائه عملکرد (اقدامات و فعالیت ها) و برشمردن چالش ها و آسیب ها، از تدوین نظام نامه مسائل مناطق آزاد جدید استقبال کردند و بر تعیین متولی واحد در دبیرخانه شورایعالی برای تسهیل تعاملات مدیران اجرایی مناطق آزاد جدید تاکید کردند.

گفتنی است؛ در این نشست ضمن مروری بر بودجه مصوب 1401 سازمان های مناطق آزاد جدید، در مورد در نظر گرفتن بودجه از محل سفرهای استانی و دیگر منابع بودجه عمومی تبادل نظر شد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار