gardeshban.ir

روستای سنگرود واقع در پانزده کیلومتری لوشان (شهر آفتاب گیلان) بطرف شهر کوهستانی جیرنده واقع شده است.
کد خبر: ۵۷۰۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱-1401 November 16
گردشبان (gardeshban.ir) :
روستای سنگرود واقع در پانزده کیلومتری لوشان (شهر آفتاب گیلان) بطرف شهر کوهستانی جیرنده واقع شده است که برای رسیدن به روستای سنگرود از جوار حرم مطهر امام زاده محمد حنفیه وپس از آن از روستای کرد نشین کرماک باید عبور کرد تا به مقصدمان روستای سنگرود برسیم روستای سنگرود در منطقه فاراب عمارلو قرار گرفته است .

چشمه آب معدنی سنگرود


این چشمه ‌های آب معدنی در روستای سنگرود از توابع دهستان عمارلو شهرستان رودبار واقع شده است بخش عمارلو تقریبا در ۲۰ کیلومتری شهر لوشان قرار دارد .در روستای سنگرود جاذبه گردشگری کم نمی باشد اما یکی از جذاب ترین آن ها، چشمه های آب معدنی این روستا است. در این روستا دو چشمه اصلی آب معدنی وجود دارد که به چشمه آب گاز وچشمه آب کولور شهرت دارند. حجم خروجی آب چشمه دوم، پنج لیتر در ثانیه است و برای درمان رماتیسم و بیماری‌های استخوان و همچنین بیماری‌های پوستی بسیار مفید می باشد.
چشمه آب گاز 

چشمه آب گاز با حوضچه ای به طول 4 و عرض 5/2 و عمق 45/0 متر که آب آن، از قسمت شمال غربی و از دل کوه خارج می‌ شود و از ارتفاع 1200 متری به سمت سنگ‌ های آهکی بستر خود و جنگل اطراف جریان داشته به رودخانه می‌ پیوندد. دبی آب چشمه 7 لیتر در ثانیه است.

چشمه آب معدنی سنگرود

چشمه آب معدنی سنگرود


چشمه آب کولور سنگرود 

چشمه دیگر چشمه آب کولور می باشد که حوضچه ای به شکل مثلث به اندازه 2 × 5/2 متر و عمق 40 سانتی متر دارد. آب با فشار از کف حوضچه خارج می شود و از اطراف تپه سرازیر می گردد و رسوب های شبکه ای چند ضلعی غیر منطقی تشکیل می دهد و در قسمت شمال چشمه رسوب ها، پلکان های زیبایی به وجود آورده اند که نشانه قدمت چشمه است. دبی آب چشمه 5 لیتر در ثانیه است. 

در بستر آب، رسوب های کربناته ورقه ای دیده می شود. آب این چشمه در مداوای رماتیسم و ناراحتی های استخوان و همچنین بیماری های پوستی موثر است.

متاسفانه چشمه آب معدنی سنگرود متروک مانده است در حالی که می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان رودبار تبدیل شود.


چشمه آب معدنی سنگرود
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار