gardeshban.ir

رزرو هتل یکی از اولین کارهایی است که قبل از برنامه ریزی برای یک سفر باید انجام دهید.
کد خبر: ۵۷۰۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱-1401 November 17
گردشبان (gardeshban.ir) :
برای رزرو هتل چه مدارکی لازم است؟


رزرو هتل یکی از اولین کارهایی است که قبل از برنامه ریزی برای یک سفر باید انجام دهید. این که کدام شهر یا کشور را برای سفر انتخاب کرده اید، تنها بخشی از کار است، در هر صورت شما باید یک مکان را برای اقامت خود در نظر بگیرید؛ خواه رزرو هتل باشد خواه رزرو یک اقامتگاه ارزان و اقتصادی. اما آیا با فرایند و پروسه رزرو هتل آشنایی دارید؟

مدارک رزرو هتل

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای اقامت در هتل داخلی با خارجی تفاوت هایی با هم دارند. دلیل آن هم تفاوت در قوانین هتل های داخلی و خارجی است. اما اگر قصد رزرو هتل در هریکی از هتل های ایران را داشته باشید، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

اصل شناسنامه

اصل کارت ملی

برگه تاییدیه هتل یا همان واچر

دفترچه صیغه نامه

البته بسته به هتلی که قصد اقامت در آن را دارید، ممکن است به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشید. مثلا برخی از هتل ها از پذیرش افراد زیر 18 سال به تنهایی خودداری می کنند. یا برخی از هتل ها برای پذیرش بانوان نیاز به نامه اماکن دارند. از طرف دیگر گاهی مواقع نیازی به همراه داشتن همه این مدارک نیست و داشتن کارت ملی یا شناسنامه با واچر هتل کافی است. اما بهتر است که همه مدارک را با خود داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت در هتل خارجی

مدارک اقامت هتل در هتل های خارجی نیز تا حدودی مشابه با هتل های داخلی است، به این دلیل که قوانین و مقررات کلی هتل‌ ها، تا حدودی به هم شباهت دارند. اگر قصد رزرو هتل و اقامت در یک هتل خارج از کشور را داشتید، باید پاسپورت، ویزا و واچر هتل را به همراه داشته باشید تا بتوانید در هتل مورد نظر خود پذیرش شوید. نکته دیگر برای مهمانان خارجی که قصد اقامت در هتل های ایران را دارند، این است که باید مدارک خود را به همراه داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای گردشگران خارجی شامل ویزا، پاسپورت (دارای اعتبار) و واچر هتل است.

وقتی رزرو خود را به صورت آنلاین انجام می دهید، واچر هتل که همان برگه تایدیه هتل است برای شما ارسال می شود. البته ممکن است برخی وب سایت ها در ارسال واچر اختلال داشته باشند و فرایند رزرو هتل شما با مشکل مواجه شود.

قوانین و مقررات کلی هتل‌ها

پذیرش و اقامت افراد زیر 18 سال به تنهایی در هتل امکان پذیر نیست.

پذیرش مهمان و ارائه اتاق در بیشتر هتل‌ها از ساعت 2 بعد از ظهر و تحویل گرفتن آن پس از پایان اقامت مهمانان قبل از ساعت 12 ظهر انجام می‌شود.

در صورت پذیرش و گرفتن اتاق زودتر از ساعت مقرر مهمان بایستی 50 درصد از هزینه اقامت یک روزه در اتاق را پرداخت کند. این موضوع در مورد عدم تخلیه به موقع اتاق نیز وجود داشته؛ پس بهتر است به زمان تحویل گرفتن و تحویل دادن اتاق در هتل توجه بیشتری کنید.

پذیرش کودکان زیر دو سال رایگان بوده و برای پذیرش کودکان 2 تا 12 سال نیز به صورت متغییر هزینه نیم بها دریافت می‌شود.

پس از دریافت واچر هتل، کنسل کردن اتاق کاملا به شرایط هتل بستگی داشته و در کمتر موردی پول اتاق کاملا عودت داده می‌شود.

و در آخر ارائه تمامی مدارک ذکر شده برای اقامت در هتل لازم و اجباری است.

البته توجه داشته باشید، همانطور که گفتیم، قوانین رزرو و کنسلی هر هتل ممکن است با هتل های دیگر تفاوت داشته باشد. بنابراین بهتر است در زمان رزرو هتل مورد نظر خود، قوانین مربوطه را به طور دقیق چک و بررسی کنید. 
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار