gardeshban.ir

موزه‌ نقشه‌ تهران در ایام نوروز سال ۱۴۰۲ از پنجم فروردین، میزبان علاقه‌مندان است و بازدید از آن به‌جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۹ الی ۱۴ امکان‌پذیر خواهد بود.
کد خبر: ۵۷۶۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱-1401 December 27
گردشبان (gardeshban.ir) :
امکان بازدید از موزه‌ نقشه‌ تهران از پنجم فروردین‌ ۱۴۰۲


موزه‌ نقشه تهران مجموعه‌ای کم‌نظیر از نقشه‌های قدیمی و اصیل شهر تهران، ایران و جهان را در خود جای داده است و بازدیدکنندگان فرصت دارند از ارزشمندترین نقشه‌های تهران موجود در این گنجینه، بازدید کنند.

همچنین موزه نقشه‌ تهران، مستندات قدیمی و کتب مرتبط با موضوعات نقشه و تاریخ تهران را در اختیار دارد و بازدید از این موزه، فرصت آشنایی با هویت و تاریخچه‌ شهر تهران و تغییرات آن از سال ۱۲۷۰ تا زمان حاضر را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

یکی از جذاب‌ترین نقشه‌های موزه نقشه‌ تهران، نقشه‌ای معروف به «نقشه‌ عبدالغفار» است که به دستور ناصرالدین‌شاه طی مدت ۲۳ سال، توسط میرزا عبدالغفار خان اصفهانی ملقب به نجم‌الملک از تحصیل‌کردگان و آموزگاران دارالفنون و شاگردانش، تهیه شده است.

بازدیدکنندگانی که قصد تماشای مسیر گردشگری منطقه‌ تجریش را دارند می‌توانند بازدید از موزه‌ نقشه‌ تهران واقع در خیابان اقدسیه‌، تقاطع بدیع را در برنامه‌ خود قرار دهند.

گفتنی است بازدیدکنندگان، علاوه بر تماشای روند چگونگی طراحی نقشه از گذشته تاکنون، با تجهیزات نقشه‌برداری نیز، آشنا می‌شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، موزه‌ نقشه تهران به عنوان بخشی از مرکز آمار و رصد شهری، در زیر مجموعه‌ی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران است و علاقمندان به نقشه‌های اصیل و آثار تاریخی می‌توانند با مراجعه به نشانی mapmuseum.tehran.ir برای خرید اینترنتی بلیت نیز اقدام کنند.

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار