gardeshban.ir

وزارت حج و عمره عربستان همزمان با ورود حجاج خارجی به این کشور، با صدور اطلاعیه‌ای برخی مقررات این کشور درباره حج را یادآور شد.
کد خبر: ۵۸۴۲۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲-1402 March 06
گردشبان (gardeshban.ir) :
اطلاعیه وزارت حج عربستان:‌ توزیع مطبوعات و فیلم‌برداری ممنوع


بنا بر اطلاعیه‌ای که وزارت حج و عمره عربستان همزمان با ورود زائرانی از کشورهای دیگر برای شرکت در مناسک حج منتشر کرده است، از حاجی‌ها خواسته شده است برای تسهیل روند تکمیل امور اداری سفر، مدارک رسمی مخصوص مناسک حج را به‌همراه داشته باشند.

همچنین از زائران خواسته است وزن بارهای خود را در زمان انجام مناسک حج کاهش دهند، در همین راستا شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که مسئولیت جابه‌جایی حجاج کشورمان در طول حج را به‌عهده دارد، اعلام کرد که  حجم بار مجاز برای هر زائر 30 کیلوگرم است.

وزارت حج و عمره عربستان همچنین تأکید کرده است زائران بدون اجازه این وزارتخانه، امکان تولید یا توزیع مطبوعات را ندارند.

بر اساس این اطلاعیه که برخی منابع خبری عربستان منتشر کرده‌اند، زائران باید توجه داشته باشند که عکس‌برداری و فیلم‌برداری داخل حرمین مکه و مدینه ممنوع است.

پرهیز از برگزاری تجمعات با اهداف سیاسی از دیگر نکات اعلام‌شده در اطلاعیه وزارت حج و عمره عربستان است.

عربستان از روز یکشنبه پذیرش زائران خارجی حج را آغاز کرده است و نخستین گروه از بنگلادش بوده‌اند. اعزام زائران ایرانی نیز از چهارشنبه سوم خردادماه 1402 آغاز شده است. عربستان پیش‌بینی کرده است تعداد زائران در حج امسال از مرز 2 میلیون نفر عبور کند، این جمعیت پس از سه سال محدودیت کرونا در مناسک حج گردهم می‌آیند.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار