gardeshban.ir

اثربخشی ورزش صبح بیشتر است یا عصر؟

نتایج یک مطالعه نشان می دهد ورزش صبحگاهی در کاهش وزن بیشترین اثر را دارد؛ این افراد در مقایسه با افرادی که در ساعت دیگر روز ورزش می‌کنند، شاخص توده بدنی و سایز دور کمر کمتری داشتند.
کد خبر: ۶۰۷۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۲-1402 September 26
گردشبان (gardeshban.ir) :
اثربخشی ورزش صبح بیشتر است یا عصر؟

با وجود تلاش‌های قابل توجه برای ترویج سبک زندگی سالم، نرخ اضافه وزن و چاقی در سرتاسر جهان در حال افزایش است به طوری که چاقی اکنون به عنوان یک بیماری همه‌گیر در نظر گرفته می‌شود.

اگرچه مداخله رژیم غذایی موثرترین مداخله سبک زندگی برای کاهش وزن است اما ورزش نقش مهمی در مدیریت وزن دارد و حجم بالای ورزش ( ۲۵۰ دقیقه در هفته) برای کاهش وزن بالینی قابل توجه برای افراد توصیه می‌شود.

صبح و عصر پنجره‌های کلیدی فرصت برای ترکیب ورزش هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش در زمان معین هر روز برای نگهداری طولانی مدت مهم است.

بُعد «زمان» اجزای تجویز ورزش، عموما به‌عنوان مدت زمان ، فراوانی، شدت و نوع ورزش تفسیر شود تا زمان روز.
سیستم شبانه روزی نقش مهمی در تنظیم چندین فرآیند فیزیولوژیکی ایفا می کند که بر اشتها، چرخه خواب/بیداری و عملکرد ورزش تأثیر می گذارد. بنابراین، منطقی است که پیشنهاد کنیم که پاسخ‌های فیزیولوژیکی به ورزش می‌تواند در صبح در مقایسه با عصر متفاوت باشد.

در مطالعات انجام شده، پژوهشگران دریافتند شرکت‌کنندگانی که به‌طور تصادفی در تمرین صبحگاهی قرار گرفتند، به‌طور قابل‌توجهی وزن بیشتری نسبت به کسانی که به‌طور تصادفی در تمرین عصرگاهی انتخاب شدند، از دست دادند.

بنابراین ورزش صبحگاهی در کاهش وزن بیشترین اثر را دارد. این افراد در مقایسه با افرادی که در ساعت دیگر روز ورزش می کنند، شاخص توده بدنی و سایز دور کمر کمتری داشتند.

گرچه بهترین زمان ورزش کردن هنوز شناخته نشده است. شواهد جدید حاکی از آن است که ورزش کردن بین ساعت ۷ تا ۹ صبح بهترین تاثیر را برای کاهش وزن افراد دارد.
برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها