gardeshban.ir

معبد سرخ فوشیمی ایناری و مناظر زیبای کیوتوی ژاپن + تصاویر

معبد زیبای فوشیمی ایناری در کیوتو، با هزاران دروازه قرمز رنگ، تبدیل به یکی از جاذبه‌های مهم ژاپن شده است. این معبد برای پرستش خدای برنج و فراوانی در آئین شینتو در اوایل قرن ۸ ساخته شد.
کد خبر: ۶۰۸۲۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲-1402 September 29
گردشبان (gardeshban.ir) :
معبد ایناری یک زیارتگاه مهم آئین «شینتو» در جنوب کیوتو است. ایناری به خاطر هزاران دروازه‌ «توری» (torii) قرمز رنگش شهرت دارد که شبکه‌ای از مسیر‌ها را در پشت ساختمان‌های اصلی ایجاد می‌کند. این مسیرها بازدیدکنندگان را به سمت جنگل کوه مقدس ایناری که ۲۳۳ متر ارتفاع داشته و به محوطه معبد تعلق دارد هدایت می‌کنند.


در میان هزاران معبدی که وقف ایناری، خدای برنج و فراوانی در آئین شینتو شده، «فوشیمی ایناری» از همه اهمیت بیشتری دارد. مردم اعتقاد دارند روباه‌ها پیام‌رسان‌های ایناری بوده و همین امر سبب وجود تندیس‌های متعدد روباه در زمین‌های معبد است. فوشیمی ایناری گذشته دور و درازی داشته و تاریخ آن به سال ۷۱۱ میلادی برمی‌گردد.

معبد فوشیمی ایناری


یکی از اصلی‌ترین دلایلی که گردشگران خارجی برای بازدید از معبد فوشیمی ایناری به اینجا می‌آیند، کاوش در مسیرهای کوهستانی و البته خود ساختمان‌های معبد است که به تنهایی جذابیت و ارزش والایی دارند. در ورودی معبد، دروازه «رومون» (Romon) را خواهید دید که در سال ۱۵۸۹ توسط رهبر معروف «تویوتومی هیدِیوشی» (Toyotomi Hideyoshi) اهدا شده است. در پشت این دروازه ساختمان اصلی معبد و سایر ساختمان‌های فرعی قرار دارند.


معبد فوشیمی ایناری

در انتهایی‌ترین قسمت زمین‌های معبد، ورودی دروازه‌ توری با مسیرهای کوه‌پیمایی را پیدا خواهید کرد که با دو ردیف فشرده دروازه‌ها به نام «سِنبون توری» (هزاران دروازه توری) آغاز می‌شود. دروازه‌های توری که در کل مسیر می‌بینید توسط افراد یا گروه‌ها در زمان‌های مختلف وقف شده‌اند و نام فرد و تاریخ وقف را نیز در پشت هر کدام می‌توانید ببینید. قیمت این دروازه‌ها از ۴۰۰,۰۰۰ ین برای اندازه‌های کوچک و تا ۱ میلیون ین برای دروازه‌های بزرگ است.

پیاده‌روی در مسیر کوهنوردی و بازگشت حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و بازدیدکنندگان می‌توانند از هر جایی که خواستند برگردند. در طی مسیر، زیارتگاه‌های کوچک متعددی با دسته‌ای از دروازه‌های توری کوچک وجود دارند که توسط بازدیدکنندگانی با بودجه کم اهدا شده‌اند. در میان راه رستوران‌های اندکی هستند که غذاهای محلی مانند «سوشی ایناری» و «اودون روباه» با توفوی سرخ شده را ارائه می‌کنند. بعد از 30 الی 45 دقیقه پیاده‌روی و کاهش تدریجی حجم دروازه‌های توری، بازدیدکنندگان به تقاطع «یوتْسوتْسوجی» (Yotsutsuji) می‌رسند که نماهای زیبایی از شهر کیوتو را می‌توان از آنجا تماشا کرد و مسیر به حالتی مدور دور قله تبدیل می‌شود. بسیاری از افراد تا همین نقطه بالا رفته و به مسیر ادامه نمی‌دهند.

معبد فوشیمی ایناری


دسترسی به معبد فوشیمی ایناری

معبد فوشیمی ایناری درست بیرون ایستگاه ایناری، دومین ایستگاه از ایستگاه کیوتو در خط نارا است. (تنها ۵ دقیقه فاصله از ایستگاه کیوتو و ۱۴۰ ین هزینه که توسط قطارهای سریع‌السیر ارائه نمی‌شود). همچنین می‌توانید با پیاده‌روی کوتاهی از ایستگاه فوشیمی ایناری در خط اصلی «کیهان» به اینجا برسید. بازدید از اینجا هزینه ورودی ندارد.


معبد فوشیمی ایناری
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار