gardeshban.ir

خشم هتل‌داران پاریس

سه‌برابر شدن مالیات گردشگری پاریس برای المپیک ۲۰۲۴ انتقاد هتل‌داران این شهر را برانگیخت.
کد خبر: ۶۰۸۳۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲-1402 September 29
گردشبان (gardeshban.ir) :
خشم هتل‌داران پاریس


مالیات گردشگری در پاریس اکنون از ۰.۲۵ یورو برای یک شب در ساده‌ترین نوع اقامتگاه تا ۵ یورو برای یک شب در اقامتگاه‌های لوکس متغیر است. دولت فرانسه قرار است این مبلغ را به عنوان بخشی از بودجه سال ۲۰۲۴ خود سه‌برابر کند و قصد بر این است این موضوع تا قبل از کریسمس بدون رأی‌گیری در پارلمان به تصویب برسد.

اتحادیه هتل‌ها و رستوران‌های UMIH و گروه هتل‌های زنجیره‌ای GNC در بیانیه‌ای اعلام کردند: «این ضربه‌ای دیگر به رقابت‌پذیری بخش ما و همچنین وجهه فرانسه در زمانی است که تمام توجهات معطوف به المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.»

دولت فرانسه اعلام کرده است که افزایش ۲۰۰درصدی مالیات گردشگری به تأمین بودجه حمل و نقل عمومی کمک خواهد کرد.

اتحادیه‌ها ادعا کردند که با این حساب، مالیات جمع‌آوری‌شده در سال به ۴۲۳ میلیون یورو  می‌رسد که  بسیار بیشتر از ۲۰۰ میلیون یورویی است که دولت و سازمان حمل و نقل منطقه‌ای به عنوان مبلغ مورد نیاز خود اعلام کرده بودند.

«کاترین کوئرارد» (Catherine Querard)، رئیس «GHR» و اتحادیه دیگری که بخش مهمان‌نوازی و پذیرایی را نمایندگی می‌کند، افزود: «مقامات از افزایش قیمت هتل‌ها می‌ترسند، اما نرخ مالیات را به سقف می‌رسانند، سپس می‌آیند و ما را مقصر می‌دانند.»

هتل‌ها در حال حاضر نرخ خود را برای اقامت یک شب در طول المپیک از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست افزایش داده‌اند.

دولت امانوئل ماکرون ـ رئیس‌جمهور فرانسه ـ برای تصویب بودجه سال ۲۰۲۴ بدون رأی‌گیری، به ماده ۴۹.۳ قانون اساسی فرانسه استناد می‌کند.

این دولت پس از انتخابات ۲۰۲۲ اکثریتی ندارد و چندین‌بار از مکانیسم‌های بحث‌برانگیز استفاده کرده است، که از جمله آن‌ها به اجرای اصلاحات بازنشستگی بسیار مورد مناقشه در اوایل سال جاری می‌توان اشاره کرد.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار