gardeshban.ir

سفر عتبات در رجب گران می‌شود؟

در حالی که ارز با نرخ ثابت به سفر عتبات اختصاص پیدا کرده است، مدیر یکی از دفاتر زیارتی از «احتمال افزایش قیمت سفر به کربلا در ماه رجب» خبر داد.
کد خبر: ۶۰۸۶۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ دی ۱۴۰۲-1402 October 02
گردشبان (gardeshban.ir) :
سفر عتبات در رجب گران می‌شود؟

کاروان‌های غیرمجاز برای بهمن هم در حال ثبت‌نام زائران عتبات هستند، اما افرادی که قصد تشرف به کربلا با کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت را در ماه رجب دارند، هنوز نمی‌توانند نام‌نویسی کنند.

ثبت‌نام عتبات در کاروان‌های رسمی فقط تا نیمه دی باز است. مدیر یکی از دفاتر زیارتی حسین امینی می‌گوید که «احتمال افزایش قیمت اعزام‌ها در دور جدید سفرها وجود دارد.»

در سال‌های گذشته با وجود افزایش تعداد زائران، هزینه سفر به عتبات حدود ۲۰ درصد گران می‌شد، اما از ابتدای سال جاری ارز با نرخ ثابت به سفر عتبات اختصاص یافت. بر همین اساس قیمت سفر عتبات با نوسان نرخ ارز، ثابت ماند.

هم‌اکنون هزینه سفر عتبات به صورت هوایی متوسط ۱۴ میلیون تومان و به صورت زمینی حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که مدیر یکی از دفاتر زیارتی محسن امیری می‌گوید «ثبت‌نام عتبات در ماه رجب از اواخر هفته جاری آغاز می‌شود.».

هزینه همراهی با کاروان‌های رسمی عتبات در حالی است که برخی از کاروان‌های غیرمجاز حتی سفر هوایی به عتبات را با خدمات مشابه حدود ۱۲ میلیون تومان یعنی ۱۵ درصد ارزان‌تر از اعزام‌های رسمی اعلام می‌کنند.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار