gardeshban.ir

چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

استفاده از کرم ضدآفتاب مخصوصا در روزهای آفتابی برای محافظت از پوست در برابر تشعشعات مضر و آسیب‌رسان ضروری است.
کد خبر: ۶۰۸۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲-1402 October 04
گردشبان (gardeshban.ir) :
چند نوبت در روز از ضدآفتاب استفاده کنیم؟


اما با وجود نشان‌های تجاری، اس‌پی‌اف‌ها (SPFs)، فرمول‌ها و روش‌های استفاده مختلف، سخت بتوان فهمید که چقدر کرم ضد آفتاب نیاز دارید تا در برابر اشعه‌های قوی خورشید محافظت شوید.

خوشبختانه اکثر متخصصان پوست چند نکته اصلی در مورد استفاده از ضدآفتاب را برای ایمن نگه‌داشتن پوست شما از تابش خیره‌کننده و بی‌امان خورشید توصیه می‌کنند.

طبق گفته آکادمی پوست آمریکا (AAD)، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید، این است که از چه مقدار ضدآفتاب باید استفاده کنید.

اگرچه بیشتر مردم می‌دانند که کرم ضد آفتاب را باید تکرار کرد اما دانستن مقدار استفاده از آن، بخش جدایی‌ناپذیر این معادله است - به‌خصوص به این دلیل که فرایند استفاده در فرمول‌های مختلف متفاوت است.

آکادمی پوست آمریکا براساس یک قانون کلی برای لوسیون‌ها و کرم‌ها، توصیه می‌کند که دستورالعمل حدود ۳۵ گرم یا مقدار کافی از کرم ضد آفتاب را دنبال کنید و سپس با توجه به اندازه بدن خود، آن را تنظیم نمایید.

مقدار مورد نیاز کرم ضد آفتاب در هر نوبت معمولا برای پوشاندن آن نواحی از سر تا پای بدن که در معرض آفتاب است، کافی به نظر می‌رسد.

افشانه‌های ضدآفتاب معمولا نسبت‌ به لوسیون‌ها دردسر کمتری دارند اما این بدان معنی است که هنگام استفاده از آن، باید مراقب باشید تا مقدار اس‌پی‌اف کامل را دریافت کنید و نقطه‌ای روی بدن خود را بدون پوشش کرم باقی نگذارید.

میزان پوشش لازم برای اثربخشی یک ضدآفتاب افشانه‌ای به دست‌کم شش ثانیه افشانه در هر نقطه نیاز دارد - تقریبا چهار ثانیه بیشتر از آن‌چه بیشتر مردم استفاده می‌کنند.

بنابر اعلام آکادمی پوست آمریکا کسانی که کرم ضد آفتاب افشانه‌ای انتخاب می‌کنند، باید پس از اسپری‌کردن، آن را به صورت یکدست روی پوست پخش کنند به‌خصوص اگر قبلا در فضای باز بوده باشند، زیرا این روش (افشانه‌ کردن) می‌تواند به پوشش ناهموار و محافظت‌ نشدن پوست منجر شود.

توصیه می‌شود با استفاده از چوبک‌هایی که اغلب برای مالیدن کرم روی صورت استفاده می‌شود، مقدار سخاوتمندانه‌ای از آن را دست‌کم دو بار روی تمام صورت بمالید و بسیار مهم است که گوش‌ها و پلک‌هایتان را هم از قلم نیندازید.

آکادمی پوست آمریکا در مورد اس‌پی‌اف و ویژگی‌هایی که باید در کرم‌های ضدآفتاب به‌دنبال آن باشید، توصیه می‌کند ضدآفتابی را انتخاب کنید که اس‌پی‌اف دست‌کم ۳۰ یا بالاتر داشته باشد و در برابر اشعه‌های یووی‌ای (UVA) و یووی‌بی (UVB) با طیف وسیع محافظت کند و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از بیرون‌ رفتن از خانه، آن را استفاده کنید.

آکادمی پوست آمریکا در مورد استفاده مجدد نیز به افراد توصیه می‌کند که دست‌کم هر دو ساعت یک‌بار در بیرون از خانه حتی زمانی که هوا ابری است، ضدآفتاب خود را تجدید کنند. اگر شنا می‌کنید یا عرق می‌کنید، باید به دفعات بیشتر از آن استفاده کنید، مثلا هر بار که از استخر یا دریا خارج می‌شوید، باید کرم بزنید.

همچنین قبل از اینکه بیرون بروید، مطمئن شوید که تاریخ‌مصرف کرم ضد آفتاب شما منقضی نشده باشد.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار