gardeshban.ir

رفع ۹ چالش فناورانه حوزه گردشگری با فناوری‌های نوین

رویداد ملی حل نیازهای فناورانه حوزه گردشگری برای رفع ۹ چالش حوزه گردشگری در محل پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود برگزار شد.
کد خبر: ۶۰۹۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ دی ۱۴۰۲-1402 October 09
گردشبان (gardeshban.ir) :
رفع ۹ چالش فناورانه حوزه گردشگری با فناوری‌های نوین

در راستای اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رویداد ملی حل نیازهای فناورانه حوزه گردشگری با رویکرد فناوری‌های نوین و توسعه صنایع خلاق این عرصه در محل پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود برگزار شد.

در این رویداد بیش از ۱۰۰ طرح از سراسر کشور برای حل ۹ چالش فناورانه گردشگری از جمله واقعیت افزوده در گردشگری، راهنمای صوتی گردشگری، تصاویر ۳۶۰ درجه، سفرهای بومی و محلی، اقامتگاه، پویانمایی، واقعیت مجازی، اینترنت اشیاء در گردشگری و هتل‌داری، راهنمای مسافران و گردشگران با استفاده از رویکرد فناوری‌های نوین به دبیرخانه رویداد ارائه شد.

در اختتامیه رویداد ملی حل نیازهای فناورانه گردشگری دکتر نظری، رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به برگزاری این رویداد ملی در دی‌ماه جاری، گفت: ارائه ایده‌ها، محصولات و نشست‌های تخصصی، معرفی درگاه‌ها(پنل) و نشست‌های هم‌اندیشی در راستای استفاده از ظرفیت شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و محصولات آنها به منظور رونق و توسعه حوزه گردشگری در استان از جمله برنامه‌های این رویداد بود.

نظری با بیان اینکه سه طرح برتر برای سرمایه‌گذاری در استان سمنان انتخاب شدند، اظهار کرد: پس از انتخاب طرح‌های برتر قراردادی سه جانبه بین پارک علم و فناوری استان، اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و یک شرکت دانش‌بنیان منعقد شد تا زمینه فعالیت برای آنها فراهم شود.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار