gardeshban.ir

۵ موزه جدید با موضوع دفاع مقدس ساخته می‌شود

رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ۵ موزه با موضوع دفاع مقدس در دست ساخت قرار دارد و براساس هدف‌گذاری تعداد موزه‌ها را به ۳۷ موزه در سطح کشور خواهیم رساند.
کد خبر: ۶۰۹۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲-1402 October 12
گردشبان (gardeshban.ir) :
۵ موزه جدید با موضوع دفاع مقدس ساخته می‌شود


سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در چهارمین نشست تخصصی و کارگاه‌های آموزشی معاونان میراث فرهنگی کشور که امروز دوشنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۲ در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، با اشاره به ۵۸ یادمان در مجموعه مناطق عملیاتی دفاع مقدس و بیش از ۲ هزار ۵۰۰ یادمان شهدای گمنام در سطح کشور، تصریح کرد: ۲۴ موزه در سراسر کشور با موضوع دفاع مقدس وجود دارد و پنج موزه نیز در دست ساخت قرار دارد و بر اساس هدف‌گذاری تعداد موزه‌ها را به ۳۷ موزه خواهیم رساند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۴۶ یادمان ثبت ملی شده است، بر ضرورت بازرسی و رسیدگی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی در راستا تدوین و رعایت قوانین بر اساس ضوابط وزارتخانه تاکید کرد.

سردار کارگر، میراث‌فرهنگی دفاع مقدس را متعلق به مردم ایران عنوان کرد و افزود: از سوی ما هیچ مانعی وجود ندارد، وزارت میراث‌فرهنگی اختیار تام دارد همه یادمان‌های ثبت شده را مورد بررسی کارشناسی قرار دهد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس همچنین برای تعیین و تکلیف یادمان شهدای گمنام و همکاری به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی اعلام آمادگی کرد.
برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها