gardeshban.ir

کاخ گیونگ بوک گانگ، بزرگ‌ترین کاخ دوران چوسان در سئول+ عکس

کاخ «گیونگ بوک گانگ» که از آن تحت عنوان «کاخ شمالی» نیز یاد می‌شود، بزرگ‌ترین کاخ سئول و یادآور شکوه خیره کننده سلسله چوسان است. این مجموعه دو بار توسط ژاپنی‌ها ویران گردید.
کد خبر: ۶۰۹۷۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲-1402 October 13
گردشبان (gardeshban.ir) :
یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری سئول، کاخ «گیونگ بوک گانگ» (Gyeongbokgung) است که سابقاً به عنوان کاخ سلطنتی پادشاهی «چوسان» مورد استفاده قرار می‌گرفت. این پادشاهی عالی در حد فاصل بین سال ۱۳۹۲ تا ۱۸۹۷ بر سر کار بود و کاخ نیز در اوایل سال ۱۳۹۵ توسط شاه «تائه ئو» (Taejo) ساخته شد. از میان پنج کاخ بزرگ ساخته شده در سئول در دوران چوسان، قصر گیونگ بوک گانگ از همه بزرگ‌تر است.


نام کاخ به خاطر موقعیت آن در مکانی مقدس بین دو کوه، «کاخ تقدیس شده توسط خدایان» معنی می‌دهد. به خاطر موقعیت جغرافیایی نیز اغلب به آن کاخ شمالی می‌گویند. کاخ مذکور به عنوان اقامتگاه پادشاهان چوسان و محل جلوس دولت مورد استفاده قرار گرفته و در دوران اوج خود بیش از ۳۰۰ ساختمان و ۳,۰۰۰ خدمه داشت.

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول


بر خلاف ظاهر آرام و خوبی که این روزها در قصر دیده می‌شود، این مجموعه تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. در سال ۱۵۹۲ طی حمله ژاپن، کاخ کاملاً به آتش کشیده شده و تا ۳۰۰ سال نیز به همان وضعیت باقی ماند. بازسازی‌ها از سال ۱۸۶۵ توسط «هونگسون دیونگون» آغاز گردید. این کار پروژه‌ای بزرگ و وسیع بود که به ورشکستگی دولت انجامید اما قطعاً زیبا به نظر می‌رسید.

روزهای خوش در کاخ دوام زیادی نداشت زیرا ژاپنی‌ها بار دیگر در دهه ۱۸۰۰ به این کشور بازگشتند. آن‌ها دوباره کاخ را در ۸ اکتبر سال ۱۸۹۵ در هم شکسته، ملکه «مین» را کشته و پیکرش را به آتش کشیدند. بعد از این تراژدی شاه و پدرش از کاخ به سفارت روسیه نقل مکان کردند. با عهدنامه ۱۹۱۰ ژاپن-کره، حکومت مستعمراتی ژاپن رسماً در کره آغاز شد. سال بعد مالکیت کاخ گیونگ بوک گانگ به یک حکمران ژاپنی واگذار شده که بسیاری از ساختمان‌های مجموعه را ویران کرده و ساختمانی عاری از جذابیت را برای اداره خود برپا نمود.

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول


در سال ۱۹۹۰، تلاش برای بازسازی دوباره آغاز شد و ساختمان حکمران مذکور نیز بالاخره در سال ۱۹۹۶ فرو ریخت. این ترمیم‌ها تا به امروز نیز ادامه دارد تا مجموعه کاخ دوباره به شکوه سابق خود بازگردد. هر چند پروژه هنوز فاصله زیادی با پایان دارد اما بازدید از آن قطعاً ارزشمند و لذت بخش خواهد بود. در بدو ورود به کاخ شاید حس کنید به گذشته سفر کرده‌اید زیرا با نگهبانانی با لباس دوران چوسان روبه‌رو می‌شوید که مراسم تعویض گارد را اجرا می‌کنند.

در کنار گشت و گذار در زمین‌ها و عبور از دروازه‌ها، آلاچیق‌ها و سایر سازه‌های بازسازی شده، می‌توانید از موزه ملی و موزه کاخ ملی نیز دیدن کنید. با هزاران دست سازه و توصیف‌های عالی، این موزه‌ها قطعاً ارزش بازدید و صرف زمان را دارند. اگر چه شما این امکان را دارید که آزادانه در قصر گردش کنید اما پیشنهاد می‌کنیم از توضیحات صوتی استفاده کرده و یا به تورهای هدایت شده بپیوندید تا بتوانید اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ و تاریخ این کشور کسب کنید.

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار