gardeshban.ir

۵ راهکار برای سم‌زدایی مثانه

مثانه یکی از حساس‌ترین اندام‌های بدن است و می‌تواند به هرگونه ویروس یا باکتری سریعا واکنش نشان دهد. برای مراقبت از سلامت مثانه باید حداقل هر دو ماه یک بار، برای سم‌زدایی این عضو بدن اقدام شود.
کد خبر: ۶۱۱۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲-1402 October 29
گردشبان (gardeshban.ir) :
۵ راهکار برای سم‌زدایی مثانه


مشکلات مثانه از جمله عفونت، بی‌اختیاری ادرار و بیش فعالی مثانه، سلامت شما را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال بهترین گزینه‌ها برای پاکسازی مثانه شامل موارد زیر است:

_ نوشیدن آب کرفس: این نوشیدنی یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مشکلات مثانه است. کرفس حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و قادر به مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌ها است. آب کرفس یک دیورتیک و پاک کننده سموم است و هنگامی که آن را با معده خالی می‌نوشید، سببب تقویت دیواره‌های مثانه، کاهش التهاب و کاهش میزان رسوب کلسیم می‌شود.

_ مصرف آب بیشتر: مصرف آب برای حفظ یک سیستم ادراری سالم و بدون عفونت ضروری است. این مایع حیاتی، برای خروج ادرار کافی و کنترل التهاب موثر است و از بروز بیماری‌هایی مانند سیستیت یا عفونت مثانه پیشگیری می‌کند. با این حال از این نکته غافل نشوید که نوشیدن بیش از حد آب باعث افزایش کار مثانه شده و عملکرد آن را به خطر می‌اندازد.

_ مصرف هندوانه: مصرف هندوانه برای چند بار در هفته باعث پاکسازی مثانه از سموم ذخیره شده می‌شود. محتوای بالای آب و آنتی اکسیدان‌های موجود در هندوانه منجر به دفع مایعات و ترکیبات اضافه می‌شود.

_ نوشیدن چای قاصدک: خواص دیورتیک قاصدک برای از بین بردن عفونت‌ها و التهاب مثانه، ثابت شده است. مصرف چای قاصدک مازاد مایعات بدن را دفع کرده و به دفع باکتری‌هایی که به سلامت مثانه آسیب می‌زنند، کمک می‌کند.

_ مصرف پتاسیم قبل از وعده غذایی: نوشیدنی‌های غنی از پتاسیم می‌توانند اثرات محافظتی بر روی مثانه و کلیه داشته باشند. با مصرف این گونه نوشیدنی‌ها قبل از وعده‌های غذایی، فرایند هضم بهبود یافته و حذف سموم سریع‌تر می‌شود.

بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، برای داشتن یک دوره پاکسازی خوب با روش‌های ذکر شده بهتر است مصرف برخی مواد غذایی را حداقل به مدت ۲ تا ۳ روز از برنامه غذایی حذف کنید. از آنجایی که این مواد غذایی باعث احتباس آب در بدن می‌شود بهتر است مصرف آن‌ها را تا حد امکان کاهش دهید. این مواد غذایی شامل نمک، قهوه، محصولات لبنی، قند، نوشیدنی‌های شیرین، گوشت قرمز و مواد غذایی فراوری شده است.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها