gardeshban.ir

هوتوان، دهکده ای متروکه که تبدیل به بخشی از طبیعت شد+ عکس

دهکده هوتوان یک بهشت واقعی را در دل خود پنهان کرده که برای دیدن آن هر گردشگری را در چین به سوی خود جذب می‌کند.
کد خبر: ۶۱۹۸۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۳-1403 January 18
گردشبان (gardeshban.ir) :

در شهرک «هوتوان» (Houtouwan) چین، طبیعت منظره‌ای تماشایی و سرسبز را به وجود آورده که مانند صحنه فیلم‌ها بوده و شگفتی خارق‌العاده‌ای را روی زمین به شما هدیه می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این پدیده گردشگری به یادماندنی با ما همراه شوید.


دهکده هوتوان چین


هوتوان در شرق شانگهای در جزیره «شنگشان» (Shengshan) در اقیانوس آرام واقع شده است. شنگشان یکی از ۴۰۰ جزیره‌ای به شمار می‌رود که مجمع الجزایر «شنگسی» (Shengsi) را تشکیل می‌دهند و زمین تپه‌ای‌اش چند دهکده ماهیگیری را شامل هوتوان در خود جا داده است. این دهکده که در دهه ۱۹۵۰ روزگار پر رونقی داشت، در دهه ۱۹۹۰ توسط ساکنینش ترک گفته شد.


دهکده هوتوان چین


اگر چه ۵ نفر از ۲۰۰۰ ساکن سابق این منطقه در آن باقی ماندند اما تمام شهر و ساختمان‌هایش با سبزی‌های طبیعت پوشیده شدند و بعد از گذشت این سال‌ها امروزه می‌توان منظره حیرت انگیز آن را جزو جاذبه‌های توریستی دیدنی دنیا برشمرد. دسترسی به این ناحیه بسیار آسان بوده و به همین علت جزو توقف‌های مشهور این مسیر گردشگری نیز محسوب می‌شود.


دهکده هوتوان چین


با همه این احوال برای ساکنین سابق اینجا تنها راه ورود و خروج به شهر در زمان دریای طوفانی و خطرناک، گذر از مسیری باریک و پر پیچ و خم در میان تپه بود. این مشکل در کنار کوچکی اسکله برای پهلو گرفتن کشتی‌های مدرن بزرگ‌تر و مشکلات آموزش یا تأمین غذا، خانواده‌ها را مجبور به ترک این دهکده کرد.

عکس‌های زیادی که از بالای هوتوان گرفته شده، شگفتی منظره سبز و خیره‌کننده آن را آشکار کرده و ساختمان‌هایی که با گیاهان رونده پوشیده شده‌اند با ریشه‌ها و درختانی که روی زمین خزیده‌اند فضایی جادویی و حیرت انگیز می‌سازد. یکی از ۵ ساکنی که پیشتر از آن‌ها صحبت کردیم، «لین فاژن» (Lin Fazhen) شصت ساله است که درباره وجود یا عدم وجود ارواح سبز گیاهان مورد مصاحبه قرار گرفت. او به خبرنگار گفت که با وجود عمر درازی که داشته تاکنون هیچ روحی ندیده است.


پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار