gardeshban.ir

پلیس راهور/

اعلام ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات ۳ روزه آتی/ چالوس در کدام روزها یکطرفه است؟

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، تمهیدات ترافیکی و محدودیت‌های قطعی و احتمالی تردد در جاده‌های کشور را تشریح کرد.
کد خبر: ۶۲۲۶۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳-1403 February 11
گردشبان (gardeshban.ir) :
اعلام ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات ۳ روزه آتی/ چالوس در کدام روزها یکطرفه است؟


سرهنگ احمد درباره محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در جاده‌های کشور برای تعطیلات آخر هفته و روز شنبه، گفت: اجرای این تمهیدات از ظهر روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه تا ساعت شش صبح روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

جاده چالوس چه روزهایی یکطرفه می‌شود؟

وی درباره محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده در محور کرج- چالوس نیز گفت:‌ در این محور تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان ممنوع است. همچنین اعمال محدودیت قطعی تردد در مسیر شمال به جنوب این محور از ساعت ۸:۳۰ صبح روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت از مرزن‌آباد به سمت تهران اعمال شده و انسداد به صورت  کامل در مسیر شمال به جنوب اجرا خواهد شد. پس از آن با تخلیه بار ترافیکی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح همین روز از ابتدای پل زنگوله در انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس حرکت خودروها یک‌طرفه خواهد شد. این محدودیت تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و پس از آن تردد به شکل دو طرفه اجرا خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت احتمالی تردد در صورت پرحجم بودن ترافیک نیز گفت:‌ در روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه نیز در صورت افزایش حجم تردد و با تشخیص فرمانده میدان این امکان وجود دارد که از مرزن آباد به سمت تهران انسداد به صورت کامل اعمال شود. بر این اساس از ساعت ۱۲ ظهر این روز از ابتدای پل زنگوله در انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس محدودیت تردد یک‌طرفه اعمال می‌گردد. از ساعت ۲۴ همان روز نیز محدودیت تردد یکطرفه پایان یافته و از پل زنگوله تا مرزن‌آباد مسیر دوطرفه خواهد شد.

شیرانی همچنین به تمهیدات ترافیکی برای بازگشت از شمال در جاده چالوس نیز اشاره کرد و گفت: اعمال محدودیت قطعی تردد در مسیر جنوب به شمال در روز شنبه ۱۵ اردیبهشت اجرا خواهد شد و بر این اساس از ساعت ۸:۳۰ صبح روز شنبه از ابتدای آزادراه تهران – شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس و از ساعت ۹:۳۰ از ابتدای پل زنگوله در انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس ممنوعیت اعمال می‌شود. از ساعت ۱۱:۳۰ نیز مسیر از مرزن آباد به سمت تهران یکطرفه خواهد شد و این محدودیت تا ساعت ۲۴ همان روز ادامه داشت و پس از آن تردد به شکل دو طرفه انجام می‌شود. 

وی گفت: تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد است، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس در روز های اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت هفت از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است. .

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درخصوص پیش‌بینی محدودیت تردد در صورت پرحجم بودن ترافیک نیز گفت: در روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه احتمال اجرای ممنوعیت تردد برای انواع وسایل نقیله در صورت پرحجم بودن ترافیک وجود دارد. بر این اساس با تشخیص فرمانده میدان ممکن است از ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه از ابتدای آزادراه تهران _ شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس انجام و از ساعت ۱۲ همان روز از ابتدای پل زنگوله در انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس ممنوعیت تردد اعمال شود. همچنین از ساعت ۱۴ همان روز نیز از مرزن آباد به سمت تهران محدودیت تردد یکطرفه اعمال می‌شود که این محدودیت نیز تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت.

به گفته وی در طول اجرای این محدودیت‌ها نیز تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده ، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت هشت صبح از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.

احتمال یکطرفه شدن جاده هراز

شیرانی در خصوص محدودیت‌های تردد در محور هراز نیز گفت:‌ تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است. همچنین تردد انواع کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت شش صبح روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت تا ساعت دو بامداد روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است. در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی از روز چهارشنبه تا روز شنبه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به محور قدیم رشت _ قزوین و بالعکس نیز گفت: تردد انواع  تریلرها کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا ۲۴ روز پنجشنبه و جمعه در این محور ممنوع است.

وی اضافه کرد: در محور آستارا اردبیل و بالعکس نیز تردد انواع  تریلرها کامیون‌ها به استثنا حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت تا  ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه در محور فوق ممنوع است.

شیرانی  با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره‌ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار