gardeshban.ir

کشف‌ جدید در نزدیکی اهرام مصر

یک ساختار به شکل «L»، که قبلا ناشناخته بود توسط گروهی از باستان‌شناسان با استفاده از فناوری نفوذ به زمین در یک قبرستان مصر باستان شناسایی شده است.
کد خبر: ۶۲۳۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳-1403 February 23
گردشبان (gardeshban.ir) :
کشف‌ جدید در نزدیکی اهرام مصر


تیم مشترکی از محققان دانشگاه بین‌المللی هیگاشی نیپون، دانشگاه توهوکو و مؤسسه تحقیقات ملی نجوم و ژئوفیزیک مصر، زیر سطح شن و ماسه را در یک منطقه خالی از گورستان غربی جیزه در کنار هرم بزرگ خوفو اسکن کردند.

به گفته محققان، گورستان غربی محل دفن مهم اعضاء خانواده سلطنتی و افسران رده بالا بوده است، که دارای تعداد زیادی مصطبه است، که نوعی مقبره تدفین مستطیلی است که از طریق حفره‌های عمیق به اتاق‌های دفن در زیر زمین می‌رسد، با این حال فضای خالی فوق‌الذکر در مرکز گورستان وجود دارد و هیچ سازه‌ای روی زمین وجود ندارد و کاوش‌های قابل توجهی روی آن انجام نشده است.

آرت نت درباره جزئیات این کشف نوشته است، از سال ۲۰۲۱ و در دو سال، این تیم یک بررسی ژئوفیزیکی با استفاده از ترکیبی از رادار نفوذی زمین (GPR) و توموگرافی مقاومتی الکتریکی (ERT) برای دیدن زیر سطح زمین انجام داد. این بررسی‌ها ناهنجاری‌هایی را نشان داد. آنها معتقدند این سازه می‌تواند دیوارهای عمودی از سنگ آهک یا شفت‌هایی باشد که به یک سازه مقبره منتهی می‌شود.ا

ین تیم سپس با استفاده از نوع دیگری از رادارهای نفوذگر زمین برای تعیین شکل ناهنجاری بزرگ، مجموعه‌ای از بررسی‌ها را انجام داد. نتایج نشان داد یک ساختار با شکل «L» با ابعاد تقریبی ۳۳ در ۴۹ فوت وجود دارد که شش و نیم فوت زیر زمین قرار واقع شده است.

محققان هنوز از هدف ساخت این سازه «L» مطمئن نیستند. ممکن است این سازه به عنوان ورودی مقبره کاربرد داشته یا یک محل ساخت و ساز بود که بعداً با شن و ماسه پر شده است. با این حال، به نظر می رسد این سازه به یک سازه ۳۳ در ۳۳ فوتی در زیر زمین متصل است و بدون حفاری بیشتر، تعیین عملکرد آن نامشخص است.
برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها