gardeshban.ir

پل راه آهن بیشه پوران دورود، مسیر سرسبز و حیرت انگیز لرستان+ عکس

استان لرستان از آن دسته استان های زیبا و سرسبزی است که مانند استان های شمالی کشور جاده های آن نیز مقصد سفر به حساب می آیند. یکی از این مسیرهای زیبا گذشتن از پل راه آهن بیشه پوران دورود است.
کد خبر: ۶۲۳۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳-1403 February 23
گردشبان (gardeshban.ir) :
استان لرستان یکی از استان های بسیار زیباست که طبیعت بکر آن و مکان های طبیعی این استان باعث شده است که اسم و آوازه آن به عنوان استانی سرسبز و زیبا سر زبان ها باشد و هر ساله گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند. 

چیزی که باعث معروف بودن این استان است نه فقط شهرها و مقاصد دیدنی آن، بلکه جاده های آن نیز می باشد. استان لرستان از آن دسته استان های زیبا و سرسبزی است که مانند استان های شمالی کشور جاده های آن نیز مقصد سفر به حساب می آیند. یکی از این مسیرهای زیبا گذشتن از پل راه آهن بیشه پوران دورود است.

راه آهن بیشه پوران دورود


مسیری در حدود 30 دقیقه با قطار از دورود تا بیشه پوران در پیش دارید. قطار چون ماری سیاه از میان جنگل‌های بلوط زاگرس می‌گذرد و به پیش می‌رود. پل راه آهن بیشه پوران، قطار را به آن سوی رود می‌رساند.
مناظر بی‌نظیری در سفر با قطار خواهید دید. به آبشار بیشه می‌رسید، آبشاری 48 متری که پس از فرود از صخره‌های کوه به رودخانه سزار می‌پیوندد و دشت‌های پایین دست را سیراب می‌کند. پل راه آهن بیشه دورود با مناظر اطرافش مانند تابلوی نقاشی است که در فصول مختلف چهره‌ای تازه به خود می‌گیرد.

راه آهن بیشه پوران دورود


لرستان سرزمین بکری است که در غرب ایران و در میان جنگل‌های بلوط، بنه و کوه‌هایی سر به فلک کشیده چون نگینی می‌درخشد. اگر قصد دیدن آبشار بیشه دورود را دارید می‌توانید با وسیله نقلیه خود به دورود سفر کنید و یا با قطار خوزستان تهران در ایستگاه بیشه پوران از قطار پیاده شوید و به نظاره طبیعت بنشینید.راه آهن بیشه پوران دورود
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار