gardeshban.ir

مجازات سنگین عربستان برای حاجی‌های غیرمجاز

وزارت کشور عربستان از اجرای مجازات ۱۰ هزار ریالی (واحد پول این کشور) برای تخلف از قوانین و دستورالعمل‌های موسم حج، از جمله ورود به هفت منطقه بدون مجوز خبر داد.
کد خبر: ۶۲۴۱۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳-1403 February 24
گردشبان (gardeshban.ir) :
مجازات سنگین عربستان برای حاجی‌های غیرمجاز


وزرات کشور عربستان اعلام کرد ورود زائران بدون مجوز به مکه، منطقه مرکزی، مشاعر، ایستگاه قطار حرمین در الرصیفه، مراکز کنترل امنیتی، مراکز ایزوله و مرکز کنترل امنیتی بدون مجوز لازم با جریمه ۱۰ هزار ریالی (بیش از ۱۱۲ میلیون تومان) برای حجاج همراه خواهد شد و این قانون از ۲ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ اعمال خواهد شد.

این وزارتخانه توضیح داد برای همه افراد اعم از شهروندان، ساکنان و بازدیدکنندگانی که بدون مجوز حج در مناطق جغرافیایی گرفتار می‌شوند، این جریمه مالی اعمال می‌شود.

علاوه‌بر این، افراد غیرشهروندی که دستگیر می‌شوند، اخراج و از ورود به عربستان سعودی برای مدت مقرر در قانون منع می‌شوند.

این وزارتخانه همچنین با الزام رعایت قوانین و دستورالعمل‌های حج تاکید کرد متخلفان به دلیل تکرار جرایم با جریمه مضاعف روبرو می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: «این امر متضمن امنیت و آسایش زائران در انجام عبادات در اولویت است.»

قانون دولت عربستان سعودی تصریح می‌کند که نقض قوانین و دستورات حج می‌تواند به حبس تا ۶ ماه و جریمه نقدی تا ۵۰ هزار ریال عربستان منجر شود.

همچنین افرادی که متخلفان را جابه‌جا می‌کنند، در صورتی که خارج از کشور باشند، پس از اجرای حکم از کشور اخراج و برای مدت مقرر در قانون از ورود به عربستان منع می‌شوند و علاوه‌بر آن با خطر جریمه مضاعف مواجه می‌شوند.

موسم حج ۲۰۲۴ از غروب جمعه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) آغاز می‌شود و در عصر روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) به پایان می‌رسد.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار