gardeshban.ir

پوره بادمجان هندی؛ یک غذای فوری و بسیار خوشمزه

پوره بادمجان هندی، یکی از غذاهای سنتی و بسیار محبوب در آشپزی هندی است که با استفاده از بادمجان به عنوان اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده، طعمی منحصر به فرد و لذیذ به همراه دارد. این غذا با ترکیبی از ادویه‌های معطر و طعم‌دهنده‌های غنی، تجربه‌ای بی‌نظیر از مزه و عطر را به ارمغان می‌آورد.
کد خبر: ۶۲۵۱۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳-1403 March 05
گردشبان (gardeshban.ir) :

پوره بادمجان هندی، یکی از غذاهای سنتی و بسیار محبوب در آشپزی هندی است که با استفاده از بادمجان به عنوان اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده، طعمی منحصر به فرد و لذیذ به همراه دارد. این غذا با ترکیبی از ادویه‌های معطر و طعم‌دهنده‌های غنی، تجربه‌ای بی‌نظیر از مزه و عطر را به ارمغان می‌آورد.


برای تهیه پوره بادمجان هندی، ابتدا بادمجان‌ها را کبابی کرده و پوست آن‌ها را می‌گیریم، سپس به صورت پوره درآورده و کنار می‌گذاریم. در تابه‌ای با کمی روغن، پیاز و گوجه فرنگی را تفت داده و ادویه‌هایی نظیر پودر گشنیز، پودر فلفل، و نمک اضافه می‌کنیم. بادمجان‌های پوره شده را به تابه افزوده، خردل و نعنا را نیز اضافه کرده و پس از پخت، با گشنیز تازه و پیازچه تزئین می‌کنیم تا یک پوره خوش طعم و معطر هندی آماده سرو باشد.

مواد لازم


پیاز ریز خرد شده۱ عدد بزرگ
گوجه فرنگی ریز خرد شده۳ عددبادمجان۲ عدد بزرگ
پودر گشنیز۱ قاشق غذاخوری
نمک به میزان لازم
پیازچه۳ عدد کوچک (برای تزئین)
خردل۱/۴ قاشق چایخوری
نعنای خشک کمی
پودر فلفل۱/۴ قاشق چایخوری
گشنیز تازه برای تزئین 
روغن

طرز تهیه پوره بادمجان هندی


مرحله 1: کباب کردن بادمجان‌ها

ابتدا بادمجان‌ها را به خوبی شسته و با چنگال چند سوراخ روی آن‌ها ایجاد کنید. سپس بادمجان‌ها را روی شعله گاز قرار دهید تا پوست آن‌ها کاملاً کبابی و سیاه شود. این کار باعث می‌شود بادمجان طعم دودی و عمق بیشتری پیدا کند.

مرحله 2: خنک و پوست کندن بادمجان‌ها


پس از کبابی شدن، بادمجان‌ها را کنار گذاشته تا خنک شوند. سپس زیر آب سرد، پوست آن‌ها را به آرامی بگیرید. این کار باعث می‌شود پوست‌ها به راحتی جدا شود و بادمجان آماده مرحله بعدی باشد.

مرحله 3: له کردن بادمجان


بادمجان‌های پوست کنده را داخل یک کاسه بزرگ ریخته و با چنگال یا گوشتکوب، آن‌ها را کاملاً له کنید تا به صورت پوره درآیند. این کار باید با دقت انجام شود تا بادمجان‌ها کاملاً یکدست شوند.

مرحله 4: تفت دادن پیاز و اضافه کردن گوجه فرنگی

در یک تابه مناسب، مقداری روغن ریخته و روی حرارت متوسط قرار دهید تا گرم شود. سپس پیاز ریز خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید تا طلایی و نرم شود. پس از آن، گوجه فرنگی ریز خرد شده را اضافه کرده و تفت دهید تا گوجه‌ها نرم شوند.

مرحله 5: افزودن ادویه‌ها و بادمجان


حالا نوبت اضافه کردن پودر فلفل، پودر گشنیز، و نمک به مخلوط پیاز و گوجه فرنگی است. این مواد را خوب مخلوط کنید تا عطر ادویه‌ها بلند شود. سپس بادمجان‌های له شده را به تابه اضافه کرده و خوب با سایر مواد مخلوط کنید.

مرحله 6: پختن پوره بادمجان


درب تابه را گذاشته و حرارت را کم کنید. اجازه دهید پوره بادمجان به مدت 10 تا 15 دقیقه بپزد تا آب آن کاملا جمع شود و به حالت غلیظ درآید. این مرحله باعث می‌شود طعم‌ها به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله 7: اضافه کردن خردل و نعنا


در آخر، خردل و نعنای خشک را به پوره اضافه کنید و برای چند دقیقه دیگر هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند و عطر ادویه‌ها به خوبی در غذا پخش شود. سپس حرارت را خاموش کرده و از روی اجاق بردارید.

مرحله 8 :سرو کردن


پوره بادمجان هندی شما حالا آماده است. آن را در ظرف مورد نظر ریخته و با گشنیز تازه و پیازچه تزئین کنید. حالا می‌توانید این غذای خوشمزه و معطر را در کنار نان تازه یا به عنوان یک پیش غذا سرو کنید و نوش جان کنید

پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار