gardeshban.ir

مدینه ۲۲ خرداد از زائران ایرانی خالی می‌شود

مسئول ستاد حج در مدینه از تخلیه هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی تا ۲۲ خردادماه خبر داد.
کد خبر: ۶۲۶۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳-1403 March 19
گردشبان (gardeshban.ir) :

مدینه ۲۲ خرداد از زائران ایرانی خالی می‌شود

علی اصغری ـ مسئول ستاد حج در مدینه ـ در نشست ستاد مدینه که به تشریح نحوه خدمات‌رسانی و خروج زائران ایران از این شهر پرداخته شد، اظهار کرد: حدود ۵۰ هزار زائر که سهمیه «مدینه قبل» بودند با سلامت به مدینه وارد شدند. از آغاز عملیات حج ۱۴۰۳ تا کنون بیش از ۴۲ هزار نفر از این زائران پس از محرم شدن در مسجد شجره از مدینه با قطار سریع‌السیر به مکه رفتند.

به گفته او، هم‌اکنون حدود هشت هزار زائر در مدینه حضور دارند که انتقال آنها تا سه‌شنبه ۲۲ خرداد پایان خواهد یافت و تمام هتل‌ها در مدینه تخلیه خواهند شد و از روز ۱۴ ذی‌الحجه (یک تیرماه) شاهد حضور حدود ۳۰ هزار زائر «مدینه بعد» خواهیم بود.

در این نشست که با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری ـ جانشین نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مدینه ـ برگزار شد، با این اشاره که آخرین پرواز زائران حج ۱۴۰۳ در قالب «مدینه قبل» روز پنجشنبه ۱۷ خرداد انجام شد، بر استمرار ارائه خدمات تا پایان عملیات حج و حضور آخرین زائر در مدینه و خروج از عربستان تاکید شد.

بنابر آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، آخرین پرواز از ایران به سمت فرودگاه جده برای انتقال زائران ایرانی روز چهارم ذی‌الحجه (۲۲ خردادماه) انجام خواهد شد.

برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار