gardeshban.ir

آشنایی با جنگل شناور جزیره هوم بوش در سیدنی+ عکس

منطقه‌ای ثروتمند اطراف خلیج هوم بوش در سواحل جنوبی رودخانه پاراماتا در غرب سیدنی قرار دارد که زمانی در این محل مواد زائد و زباله‌های صنعتی تخلیه و جمع‌آوری میشده است.
کد خبر: ۶۲۸۴۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳-1403 April 03
گردشبان (gardeshban.ir) :

 

منطقه‌ای ثروتمند اطراف خلیج هوم بوش در سواحل جنوبی رودخانه پاراماتا در غرب سیدنی قرار دارد که زمانی در این محل مواد زائد و زباله‌های صنعتی تخلیه و جمع‌آوری میشده است و علاوه بر این زباله‌ها، کشتی‌های فرسوده‌ نیز در این منطقه رها می‌شدند. 

شرکت‌های خصوصی هر ماه مبلغی را به شرکت کشتیرانی پرداخت می‌کردند و کشتی‌های غیرقابل استفاده خود را به این منطقه می‌آوردند تا اینکه قسمت‌هایی از کشتی‌ها که قابل استفاده هستند، تعمیر و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. اوراق کردن این کشتی‌های فرسوده سال ۱۹۶۶ شروع می‌شود اما به طور ناگهانی قبل از اینکه همه کشتی‌ها اوراق شوند، این عملیات متوقف می‌شود. 

در بندر هوم بوش سیدنی هنوز بدنه چهار کشتی و بقایای چنیدین قایق دیگر وجود دارد که طبق قانون تصویب شده در سال ۱۹۷۶ همه کشتی‌های قدیمی و تاریخی که بیش از ۷۵ سال قدمت دارند به عنوان بخشی از تاریخ این منطقه باید در این بندر نگهداری و محافظت بشوند. یکی از این کشتی‌های قدیمی که اس‌ اس آیرفیلد (SS Aryfield) نام دارد، در خلیج هوم بوش منظره‌ای زیبا و شگفت‌انگیز بوجود آورده است.

 

 

کشتی اس‌ اس آیرفیلد سال ۱۹۱۱ ساخته شد و ابتدا اس‌ اس کوریمال (SS corrimal) نامیده می‌شود و سپس در شرکت “گرنچ ماوث داک یارد” در بریتانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کشتی با بدنه‌ای استیل و موتور تک پروانه مخصوص حمل زغال سنگ ساخته می‌شود که ۱۱۴۰ تن وزن و ۷۰ متر درازا داشته است. در طول جنگ جهانی دوم از کشتی اس‌ اس کوریمال برای انتقال تجهیزات و مهمات نظامی برای نظامیان آمریکایی مستقر در مناطق صلح‌طلب استفاده می‌شد.

 

کشتی اس اس کوریمال سال ۱۹۵۰ به فروش گذاشته می‌شود و سرانجام در سال ۱۹۵۱ شرکت Miller steam ship آن را خریداری می‌کند و نام این کشتی را از اس‌ اس کوریمال به اس‌ اس آیرفیلد تغییر می‌دهد. این کشتی سال ۱۹۷۲ از رده خارج و غیرقابل استفاده می‌شود و برای اوراق شدن به خلیج هوم بوش منتقل می‌شود. با گذشت زمان بوته‌ها، گیاهان و درختانی بر روی عرشه کشتی اس‌اس آیرفیلد رشد و این کشتی را به جنگلی شناور تبدیل می‌کنند که به یکی از زیبایی‌های شگفت‌انگیز در خلیج هوم بوش شهر سیدنی تبدیل می‌شود.

پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار