gardeshban.ir

کشف سکه ۱۶۰۰ساله تصویرگر امپراتور روم

باستان‌شناسان با کاوش در «جزایر مانش» سکه تاریخی را کشف کردند که چهره امپراتور رومی را به تصویر می‌کشد.
کد خبر: ۶۲۸۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳-1403 April 04
گردشبان (gardeshban.ir) :

کشف سکه ۱۶۰۰ساله تصویرگر امپراتور روم

باستان‌شناسانی که در «جزایر مانش»‌ در نزدیکی سواحل فرانسه مشغول کاوش بودند، دو سکه رومی را کشف کردند که بر روی آن چهره یک سزار و بر روی دیگری چهره یک امپراتور رومی که در حمله «گوت‌ها» کشته شد، به تصویر کشیده شده است.

«لایوساینس» نوشت، کشف این سکه‌ها با در نظر گرفتن یافته‌های قبلی از بقایای سازه‌های رومی از جمله بقایای یک دژ نشان می‌دهد که رومی‌ها در جزیره کوچک «آلدرنی» واقع در شمال «جزایر مانش»‌ مستقر شده بودند.

باستان‌شناسان معتقدند که رومی‌ها در این نقطه مستقر بودند تا با آب‌های بین این مکان و فرانسه نظارت داشته باشند. همچنین گمان می‌رود،‌ کشتی‌هایی که با محموله مواد غذایی و روغن از مدیترانه حرکت می‌کردند از «آلدرنی» عبور می‌کردند، بنابراین رومی‌ها دژی در این مکان بنا کردند تا بر این مسیر تجاری نظارت داشته باشند و از حمله دزدان دریایی و سایر وقوع سایر خطرات جلوگیری کنند.

باستان‌شناسان از سال ۲۰۰۸ میلادی در «آلدرنی» کاوش را آغاز کرده‌اند، اما هنوز نقاط بیشتری برای کاوش باقی مانده است. در سال ۲۰۱۷، گروهی از کارگران گورهای «عصر آهن»‌ و بخش‌هایی از یک ساختمان رومی را کشف کردند که نشان می‌دهد بشر از هزاران سال قبل در این جزیره ساکن بوده است.

کاوش در آن ساختمان رومی نشان داد که برای این ساختمان سه اتاق، یک حیاط، یک مسیر سنگفرش‌شده و یک مکان برای انباشتن زباله‌ها ساخته شده بود. یکی از سکه‌هایی که اخیرا کشف شده است در محل مخصوص زباله‌ها پیدا شد که در حقیقت یک سکه نقره است که به سال ۲۵۵ میلادی باز می‌گردد و بر روی آن چهره «والریان دوم»‌، نوه «والریان»، امپراتور روم که پسرش را در حکمرانی شریک کرد و نوه‌اش را سزار نامید، نقش بسته است.

باستان‌شناسان در نقطه‌ دیگری از ساختمان رومی، سکه برنز تصویرگر «والنس»،‌ امپراتور روم را پیدا کردند که قدمت آن به ۳۶۴ میلادی تا ۳۶۷ میلادی بازمی‌گردد. «والنس» در نتیجه حمله «گوت‌»ها کشته شد.

برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار