gardeshban.ir

گزارش/

حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت/ از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی

درست است کسانی که مسافرت می کنند امید به زندگی بیشتری دارند. تمام اشکال مسافرت چه داخلی چه خارجی زندگی ما را طولانی تر می کند و در واقع می تواند امید به زندگی را در ما افزایش دهد.
کد خبر: ۶۲۸۶۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳-1403 April 05
گردشبان (gardeshban.ir) :

حقایق علمی تعجب برانگیز درباره مسافرت/ از تأثیرات شگرف سلامتی تا افزایش امید به زندگی

هنگامی که ما به مسافرت می رویم قصدمان امتحان کردن تجربیات جدید و تماشای تمام دیدنی هاست و باید بدانیم هر چه باشد ما برای رسیدن به آنجا هزینه کرده ایم بنابراین تمایل بیشتری برای استفاده از وقت و لذت از سفرمان داریم.

تقویت ایمنی بدن با مسافرت

مسافرت شما را در معرض محیط های مختلف قرار می دهد که این مساله باعث ایجاد آنتی بادی های قوی تر می شود وسیستم ایمنی بدن شما را به شکل قابل توجهی تقویت می کند. آنتی بادی های پروتئین های کوچکی هستند که از سیستم ایمنی بدن شما در برابر پاتوژن های مضر محافظت می کنند.

در واقع تحقیقات نشان می دهند که قرارگیری در معرض برخی آلودگی ها و بیماری های جزئی در حقیقت بدن و بنیه شما را قوی تر می کند. این مساله به این معنی نیست که نباید اصول بهداشت را در سفر نادیده گرفت.

پایین آوردن سطح استرس با مسافرت

به طور علمی ثابت شده است که مسافرت شادی را در شما افزایش و افسردگی را کاهش می دهد و باعث خونسردی شما می شود.

در مطالعه ای نشان داده شد که سه روز بس از تعطیلات مسافران احساس استراحت کافی استرس کمتر و حال بهتری داشته اند. این بهبودی زمانی که آنها به خانه بازمی گردند از میان نرفته بلکه برای هفته ها ادامه بیدا می کند.

مسافرت باعث سلامت مغز شما می شود

سفر ذهن شما را باز می کند. افراد جدید را ملاقات می کنید. با شرایط جدید سازگار می شوید. نسبت به مسائل جهانی و فرهنگی آگاهی بیشتری پیدا می کنید و از آنجا که تجربه های جدید انعطاف پذیری شناختی شما را افزایش داده و شما را از نظر ذهنی هشیارتر می کند. برای سلامتی شما مناسب است. مطالعات نشان داده رابطه میان مسافرت و افزایش خلاقیت ادراک عمیق تر از آگاهی های فرهنگی و رشد شخصیتی هستند. با توجه به مطالعات پژوهشگران کسانی که مسافرت کرده و خارج ازکشور تحصیل می کنند افرادی با ذهن بازتر و از نظر احساسی با ثبات تر هستند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با مسافرت

زیرا کسانی که برای یک تعطیلات کوتاه دور از خانه هایشان به سر می برند عموما استرس و اضطراب کمتری دارند. یا حداقل می خواهند از عوامل استرس زایشان برای مدتی فارغ شوند.به این دلیل مطالعات طولانی در مورد قلب نشان داد که زنان و مردانی که سالانه به مسافرت می روند احتمال کمتری در ابتلا به حمله قلبی یا بیماری قلبی دارند.

مسافرت شما را خوش اندام می کند

درست است که مسافرت معمولا به معنی ساعت ها نشستن در یک وسیله نقلیه تا پایان سفر است اما به معنی فرصت های فراوان برای مجبور کردن خودتان به فعال بودن نیز هست. هنگامی که ما سفر می کنیم قصدمان امتحان کردن تجربیات جدید و تماشای تمام دیدنی هاست هر چه باشد ما برای رسیدن به آنجا هزینه کرده ایم بنابراین تمایل بیشتری در تلاش برای بیشترین تفریحات را داریم.

بسیار بیشتر از زمانی که در حال برگشت به خانه هستیم در خیابان ها قدم می زنیم. یا اینکه برای دیدن بهترین مناظر اطرافمان پیاده روی می کنیم. حتی اگر برنامه شما برای تمام طول روز مندن در ساحل باشد قدم زدن روی ماسه ماهیچه های شما را وادار می کند که دو برابر سخت تر کار کنند.

مناطق بسیاری بر روی زمین هستند که ویژگی های درمانی دارند

رفتن در آب های سرشار از مواد معدنی مانند چشمه های آب گرم می تواند سلامت پوست شما را بهبود ببخشد درد و استرس را برطرف کند و طول عمر شما را افزایش دهد.

مسافرت به شما اجازه می دهد که بیشتر زندگی کنید

درست است کسانی که مسافرت می کنند امید به زندگی بیشتری دارند. تمام اشکال مسافرت چه داخلی چه خارجی زندگی ما را طولانی تر می کند و در واقع می تواند امید به زندگی را در ما افزایش دهد.

برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار