gardeshban.ir

حفر تونل ١٠ متری منتهی به یک قبر برای دستیابی به گنج در سنندج

فرمانده یگان‌ حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از حفر تونل ١٠ متری منتهی به یک قبر برای دستیابی به گنج در سنندج خبر داد.
کد خبر: ۶۲۸۹۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۳-1403 April 07
گردشبان (gardeshban.ir) :

حفر تونل ١٠ متری منتهی به یک قبر برای دستیابی به گنج در سنندج

سرهنگ محمدرضا زارعی ۷ تیر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برابر گزارش مردمی مبنی بر حفاری غیرمجاز در منزل یکی از روستاهای بخش سیروان شهرستان سنندج، بررسی‌ها و تحقیقات در دستور کار یگان‌ حفاظت استان قرار گرفت.

فرمانده یگان‌ حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: پس از اخذ حکم قضایی با همراهی و هماهنگی پاسگاه انتظامی، در محل جرم حضور یافته و از نزدیک در جریان حفاری انجام شده قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه فرزند مالک منزل مسکونی با هویت بومی شناسایی و دستگیر شد، عنوان کرد: نامبرده به قصد کشف اشیای تاریخی و باستانی، اقدام به ایجاد تونلی به طول حدود ١٠ متر و قطر یک مترمربع کرده بود.

سرهنگ زارعی با اشاره به اینکه محل مورد حفاری فاقد ارزش تاریخی است، یادآور شد: پرونده قضایی فرد دستگیر شده تشکیل و این موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است.

فرمانده یگان‌ حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: هموطنان و دوستداران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت‌داری به دفتر یگان‌ حفاظت اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان و یا شماره تلفن ٠٨٧٣٣١٧٨٨٥٥ اعلام کنند.

برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار