gardeshban.ir

تفاهم‌نامه فرهنگی میان وزارت ارشاد و منطقه آزاد قشم امضاء‌ شد

تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارشاد و منطقه آزاد قشم با حضور قائم مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل منطقه آزاد قشم امضاء‌ شد.
کد خبر: ۶۰۸۳۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲-1402 September 30
گردشبان (gardeshban.ir) :
تفاهم‌نامه فرهنگی میان وزارت ارشاد و منطقه آزاد قشم امضاء‌ شد

سیدمحمدهاشمی، در نشست امضای تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیرعامل منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت‌های بالای فرهنگی در قشم، اظهار کرد: ظرفیت‌های منطقه آزاد قشم در کنار ظرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند باعث رشد و شکوفایی منطقه آزاد قشم شود که این همکاری و تعامل به نفع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه مردم قشم می‌شود.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: در تفاهم نامه قبلی اشکالاتی وجود داشت که انتظار ما را برآورده نکرد به همین جهت با تلاش صورت گرفته در معاونت امور استان‌ها، اشکالات تفاهم نامه قبلی رفع شد و امیدوارم تفاهم‌نامه جدید باعث فعالیت مورد انتظار وزارت ارشاد و منطقه آزاد قشم شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: انتظار داریم حمایت همه جانبه خوبی از مدیران منطقه آزاد از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم صورت گیرد.

وجود میلیون‌ها گردشگر و فعالین متعدد فرهنگی، ضرورت ارتقاء سطح ارائه خدمات فرهنگی قشم را افزایش داد

عادل پیغامی مدیرعامل منطقه آزاد قشم نیز در این نشست با اشاره به ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه، گفت: بر اساس این ماده، طبعاً واگذاری اختیارات و ماموریت دستگاه‌های مستقر در مناطق آزاد را به جهت وحدت فرماندهی در منطقه آزاد داشته‌ایم که همراهی و همدلی با این احکام قانونی سال‌ها وجود داشته است و در ادامه مسیر مخصوصاً دولت جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه‌دار و نگاه خوبی به مباحث فرهنگی در عرصه‌های مختلف از جمله در منطقه آزاد قشم را شاهد هستیم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم افزود: با توجه به ویژگی‌ها و موقعیت فرهنگی خاص که در این منطقه داریم و به جهت فرهنگ دریا پایه و کانون ارتباطات میان فرهنگی، مقوله‌های که در مورد فرهنگ قشم، خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد، نوعی مکتب فرهنگی و هنری خلیج فارس را در زندگی روزمره و جاری می‌بینیم.

وی جزیره قشم را یک ظرفیت ویژه دانست و بیان کرد: برای فعالان فرهنگی و هنری و مردم جزیره قشم و میلیون‌ها گردشگر، فعالان اقتصادی و مردمان استان های همجوار که به قشم سفر می کنند این ضرورت وجود داشت که خدمات فرهنگی بیشتری در این منطقه را داشته باشیم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم این تعامل و ارتباط، فضای نوینی از انواع فعالیت‌های فرهنگی به ویژه دیپلماسی فرهنگی و صنایع خلاق فرهنگی که مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود را در جزیره قشم رقم بزنیم.
برچسب ها:
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار