gardeshban.ir

دارندگان فیش‌های قدیمی عمره چگونه ثبت‌نام کنند؟

با توجه به اینکه دارندگان فیش‌های عمره با ودیعه‌گذاری 150 تا 200 هزار تومانی امکان ثبت‌نام در کاروان‌ها را ندارند، سازمان حج و زیارت امکان تبدیل این فیش‌ها را فراهم کرد.
کد خبر: ۶۰۸۶۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ دی ۱۴۰۲-1402 October 02
گردشبان (gardeshban.ir) :
دارندگان فیش‌های قدیمی عمره چگونه ثبت‌نام کنند؟


افرادی که فیش عمره قبل از سال ۸۷ دارند، با فیش‌های قدیمی نمی‌توانند در کاروان‌ها ثبت‌نام کنند.

دارندگان فیش عمره در دهه ۷۰ با قیمت ۱۵۰ هزار تومان در پست بانک ودیعه‌گذاری کرده بودند که این افراد برای نام‌نویسی در کاروان‌ها باید به شعب منتخب پست بانک مراجعه و پس از بستن حساب، فرم تأییدیه از بانک گرفته و آن را در اداره حج و زیارت استان خود ثبت کنند.

همچنین دارندگان فیش عمره که تا پایان سال ۸۵ با قیمت ۲۰۰ هزار تومان در بانک ملی سپرده گذاری کرده بودند، باید به همان شعبه صادرکننده مراجعه و فیش خود را به فیش‌های ۸۰۰ هزار تومانی تبدیل کنند. مدیر یکی از دفاتر زیارتی علی سماتی می‌گوید «برای دارندگان فیش‌های قدیمی عمره، اولویت ۳۰۱ صادر می‌شود.»اولویت‌های یک تا ۴۰۰ می‌توانند به عمره اعزام شوند که البته در برخی از استان‌ها با توجه به استقبال نشدن از این سفر، اولویت‌ها تا ۶۰۰ هم امکان نام‌نویسی دارند.

فیش‌های قدیمی ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی «به صورت رایگان» به فیش‌های ۸۰۰ هزار تومانیِ سال ۸۶ به بعد تبدیل می‌شوند. در آن سال‌ها، متقاضیان عمره با این مبالغ، حدود ۶۰ درصد هزینه نهایی سفر را که کم‌تر از ۵۰۰ هزار تومان بود، ودیعه‌گذاری کرده بودند. اکنون سازمان حج و زیارت «هزینه نهایی عمره را ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان» اعلام کرده است.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار