gardeshban.ir

سفر به سوریه با ویزای الکترونیکی امکان‌پذیر می‌شود

وزیر گردشگری سوریه از راه‌اندازی خدمات الکترونیکی ویزا برای سفر به سوریه از 10 روز دیگر خبر داد.
کد خبر: ۶۲۱۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳-1403 February 01
گردشبان (gardeshban.ir) :
سفر به سوریه با ویزای الکترونیکی امکان‌پذیر می‌شود

«کسانی که می‌خواهند به سوریه بیایند دیگر نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها را ندارند، بلکه درخواست خود را برای ویزا از طریق یک پلت فرم الکترونیکی ارسال و حداکثر ظرف مدت 72 ساعت نتیجه را دریافت می‌کنند». این را وزیر گردشگری سوریه اعلام کرد.

 از اوایل ماه مه آینده، خدمات درخواست ویزای ورود به سوریه به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود، اقدامی که وزارت گردشگری رژیم سوریه ابراز امیدواری کرد که به افزایش تعداد  مسافران به این کشور و گردش بهتر چرخ اقتصاد آن پس از 13 سال جنگ تحمیلی کمک کند.
 
محمد رامی مرتینی  در اظهاراتی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت:  راه‌اندازی پلتفرم ویزای الکترونیکی در وبگاه وزارت گردشگری سوریه با هدف غلبه بر شرایط سختی است که گردشگری سوریه با آن روبه روست، به‌ویژه در کشورهایی که سفارت‌خانه یا کنسولگری سوریه وجود ندارد. 

مرتینی در خصوص دریافت هزینه خدمات ویزای الکترونیکی برای کشورهایی که در هنگام درخواست از طریق پورتال اعراب و خارجی‌ها از قابلیت پرداخت الکترونیکی برخوردار نیستند، توضیح داد که سیستمی که استفاده می‌شود دو گزینه برای پرداخت مبلغ ویزا ارائه می‌دهد، یا از طریق پرداخت عادی الکترونیکی و یا به تعویق انداختن پرداخت هزینه خدمات تا زمان رسیدن مسافر به گذرگاه های مرزی، به طوری که هزینه‌های مسافر به صورت یکپارچه جمع آوری و دریافت می‌شود که شامل ارزش ویزا و هزینه خدمات است.

رئیس اتحادیه اتاق جهانگردی دولت سوریه، طلال خضیر  نیز به نوبه خود معتقد است که این برنامه به احیای گردشگری کمک می‌کند، زیرا پلتفرم الکترونیکی یک خواسته شرکت‌های گردشگری اروپایی است، با توجه به اینکه این پلت فرم مکانیسم ورود به سوریه را تسهیل می‌کند؛ به ویژه پس از اقداماتی که برای کاهش هزینه ویزا برای کسانی که از عراق می‌آیند اتخاذ شده بود.

خضیر در گفت‌وگو با روزنامه الوطن با اشاره به اینکه این پلتفرم در حال حاضر  با همکاری وزارت مخابرات در مرحله آزمایشی قرار دارد، انتظار داشت که تعداد زائران و مسافران در سال جاری پس از راه‌اندازی سکوی الکترونیکی افزایش چشمگیری داشته باشد. 

رئیس اتحادیه اتاق‌های جهانگردی سوریه با اشاره به افزایش بیش از 50 درصدی مسافران و زائران از عراق نسبت به دوره قبل گفت: صدور ویزای الکترونیکی نه تنها با هدف گردشگری مذهبی، بلکه با هدف گردشگری درمانی و تفریحی و تجاری است.

وزارت گردشگری سوریه در سال جاری میلادی برای جذب 2.5 میلیون مسافر از جمله 40 درصد  و افزایش تعداد شب های گردشگری به 4.5 میلیون شب برنامه ریزی کرده است.

بر اساس آمار رسمی در سال گذشته بیش از دو میلیون نفر وارد سوریه شده اند و تعداد شب‌های گردشگری  در این کشور نیز 3.5 میلیون نفر برآورد شده است.
پنجره
ارسال نظر
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار