gardeshban.ir

مکمل‌های طبیعی کاهش وزن از سه طریق می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند – افزایش تعداد کالری سوزانده شده، کاهش اشتها و کاهش توانایی جذب کالری از مواد غذایی.
کد خبر: ۵۹۷۵۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲-1402 June 22
گردشبان (gardeshban.ir) :برای کاهش وزن مؤثر، داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما برای برخی از افراد، مکمل‌های طبیعی کاهش وزن نیز ممکن است در تغییر سبک زندگی کمک کنند.

مکمل‌های طبیعی کاهش وزن از سه طریق می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند – افزایش تعداد کالری سوزانده شده، کاهش اشتها و کاهش توانایی جذب کالری از مواد غذایی.

شما باید درباره مکمل‌هایی که می‌خواهید امتحان کنید و برای تهیه یک برنامه کاهش وزن سالم که برای نیازهای فردی شما بی خطرتر باشد، با پزشک خود مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند که آیا این مکمل‌ها مناسب شما هستند یا نه؟.

هنوز تحقیقات در مورد اثربخشی و ایمنی این مکمل‌های طبیعی کاهش وزن در حال انجام است و می‌تواند عوارض جانبی نیز داشته باشد، بنابراین احتیاط و جستجوی مشاوره پزشکی متخصص قبل از استفاده از آنها مهم است

کافئین

کافئین در قهوه، چای و برخی گیاهان دیگر یافت می‌شود. این یک ماده رایج برای بسیاری از مکمل‌های کاهش وزن است زیرا محرکی است که می‌تواند باعث تجزیه چربی شود و به شما در سوزاندن کالری بیشتر کمک کند.

در یک بررسی ۲۰۱۸، محققان دریافتند که دو برابر شدن مصرف کافئین منجر به کاهش وزن می‌شود. علاوه بر این، یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۵، در مقایسه با گروه دارونما، کاهش بیشتری در وزن، توده چربی و اندازه دور کمر در مصرف کنندگان بالای کافئین نشان داد.

دانه قهوه سبز

از دانه‌های قهوه سبز در بسیاری از مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود زیرا برخی شواهد نشان می‌دهد که ممکن است به کاهش چربی و تبدیل قند خون به انرژی به جای چربی کمک کند.

در یک بررسی ۲۰۱۱ در مورد بررسی اثر بخشی عصاره دانه قهوه سبز به عنوان یک مکمل کاهش وزن، محققان دریافتند که دانه‌های قهوه سبز ممکن است باعث کاهش وزن شوند. با این حال، برای تعیین اثرات کامل آن، تحقیقات بیشتری لازم است.

برخی از افراد ممکن است هنگام استفاده از دانه قهوه سبز عوارض جانبی جزئی مانند سردرد و دچار عفونت ادراری (UTI) شوند.

چای سبز

جدا از نوشیدنی محبوب در سراسر جهان، چای سبز یک ماده اصلی در بسیاری از مکمل‌های کاهش وزن است. تصور می‌شود چای سبز با افزایش تعداد کالری‌هایی که بدن می‌سوزاند و همچنین در کاهش جذب چربی و میزان چربی بدن به کاهش وزن کمک می‌کند.

در یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۸ در مورد اثربخشی چای سبز برای کاهش وزن در افراد چاق، محققان شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کردند. به گروه اول در مدت ۱۲ هفته چای سبز و به گروه دوم دارونما داده شد. در پایان مطالعه، محققان دریافتند که بین شرکت کنندگان در گروهی که چای می‌نوشیدند و گروه دارونما ۳.۳ کیلوگرم تفاوت در کاهش وزن وجود دارد. آن‌ها نتیجه گرفتند که چای سبز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

اپی گالوکاتکین-3-گالات (EGCG)، که آنتی اکسیدان اصلی چای سبز است، یک ماده رایج در بسیاری از محلول‌های کاهش وزن است. با این حال، شواهد اثر EGCG در کاهش وزن متناقض است. بیشتر مطالعات نشان می‌دهد که EGCG وقتی در ترکیب با کافئین مصرف شود مؤثرتر است.

انبه آفریقایی

تصور می‌شود که انبه آفریقایی با جلوگیری از تشکیل بافت چربی به کاهش وزن کمک می‌کند. اگرچه استفاده از انبه آفریقایی ایمن است، اما برخی از افراد گزارش کرده‌اند که عوارض جانبی جزئی مانند نفخ شکم، سردرد و مشکلات خواب را تجربه کرده‌اند.

با این حال، تجویز کوتاه مدت در برخی از مطالعات تجربی نشان داده است که انبه آفریقایی می‌تواند به کاهش وزن و مدیریت وزن کمک کند. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۹ در مورد اینکه آیا عصاره دانه از انبه آفریقایی می‌تواند به کاهش وزن در افرادی که دارای اضافه وزن هستند کمک کند، محققان گروه ۱۰۲ نفره را به دو قسمت تقسیم کردند. به یک گروه ۱۰ روز هر روز عصاره دانه داده شد و به گروه دیگر دارونما داده شد.

در پایان مطالعه، محققان دریافتند که در مقایسه با گروه دارونما، در افرادی که عصاره به آنها داده شده، کاهش قابل توجهی در وزن بدن، چربی و دور کمر وجود دارد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار