gardeshban.ir

روستای حشمت‌آباد دورود، روستایی است با طبیعت بسیار زیبا از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود که در استان لرستان قرار گرفته است.
کد خبر: ۵۹۷۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۲-1402 June 21
گردشبان (gardeshban.ir) :
استان لرستان یکی از استان های بسیار زیباست که طبیعت بکر آن و مکان های طبیعی این استان باعث شده است که اسم و آوازه آن به عنوان استانی سرسبز و زیبا سر زبان ها باشد و هر ساله گردشگران زیادی به سمت آن جذب می شوند. یکی از جاهای دیدنی این استان روستای حشمت آباد است.

روستای حشمت‌آباد دورود، روستایی است با طبیعت بسیار زیبا از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود که در استان لرستان قرار گرفته است. این روستا یکی از روستاهای سرسبز لرستان است. گرچه لرستان به طور کلی استانی سبز است و گوشه و کنار آن ارزش بازدید دارد.

این روستا توسط شاهزاده حشمت سلطان که از نسل شاهزاده عباس میرزا بوده است ساخته شد. حشمت سلطان بسیار ثروتمند و مردم دوست و آبادگر بود و در آبادانی آن و توسعه آن منطقه بسیار کوشید. حشمت سلطان در روستای درآستانه در همان منطقه مدفون است.

اگر تا به حال به استان لرستان سفر نکرده اید، حتما سفر به این خطه را در لیست خود قرار دهید. سفر به لرستان و بازدید از زیبایی ها و شگفتی های این استان جزء بایدهاست. در سفر خود به استان لرستان علاوه بر دیدنی های معروف چون دریاچه گهر، تنگه لی لی، تنگه هلت، دره نی گاه، آبشار بیشه، آبشار نوژیان، مخمل کوه، دره شیرز، دره خزینه و … بازدید از روستاهای بکر را نیز فراموش نکنید. در ادامه تصاویر بیشتری از این روستای زیبا را ببینید.


مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار