gardeshban.ir

دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: در نوروز امسال ۶.۳ میلیون مسافر و گردشگر به مناطق آزاد کشور سفر کردند که در مقایسه با سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۵۷۸۵۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۴۰۲-1402 January 18
گردشبان (gardeshban.ir) :
رشد ۶۷ درصدی ورود گردشگر به مناطق آزاد در نوروز ۱۴۰۲

حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به این‌که امسال نسبت به سال‌های گذشته سال پرکارتری را خواهیم داشت و برای تحقق مهار تورم و رشد تولید بصورت ویژه عزممان را جزم خواهیم کرد، اظهار کرد:‌وظیفه مناطق آزاد برای تحقق این مهم رشد تولید و کاهش هزینه‌های تولید است.

وی با بیان اینکه در مناطق آزاد کشور تصریح کرد: رشد سرمایه گذاری و رشد صادرات در کنار اطلاع‌رسانی قوی سه رویکرد مبتنی بر شعار سال در مناطق آزاد است. ایران یکی از سودآورترین نقاط جهان برای سرمایه گذاری است، چون هزینه‌های تولید، نیروی انسانی، انرژی و زمین در آن نسبت به میانگین جهانی پایین‌تر است.

وی امنیت ایران را مهم‌ترین مزیت برای سرمایه گذاری عنوان و اضافه کرد: وضعیت خوب اقلیمی ایران و دسترسی به آب‌های آزاد و وجود راه‌های ترانزیتی از دیگر مزیت‌های کشور برای سرمایه گذاران است. معتقدیم در مناطق آزاد باید فضای کسب و کاراصلاح و روند سرمایه گذاری به شدت روانسازی شود.

وی، یکی دیگر از مشکلات سرمایه گذاری در مناطق آزاد و کشور را بی اطلاعی سرمایه گذاران از شرایط و مزیت‌های سرمایه گذاری عنوان و تصریح کرد: اکثر سرمایه گذاران داخلی و خارجی از مزیت و فرصت‌های سرمایه گذاری در مناطق بی اطلاع هستند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین گفت: در نوروز ۱۴۰۲ بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مسافر و گردشگر به مناطق آزاد کشور سفر کردند که در مقایسه با سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار