gardeshban.ir

سرپرست روابط عمومی راه‌آهن اعلام کرد/
سرپرست روابط عمومی شرکت راه‌آهن گفت: برای ایام اربعین، حرکت پنج قطار ترکیبی از تهران به سمت کربلا به صورت رفت و برگشت برنامه‌ریزی شده است.
کد خبر: ۵۹۴۸۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲-1402 May 30
گردشبان (gardeshban.ir) :
برنامه‌ریزی برای حرکت ۵ قطار تهران - کربلا در ایام اربعین


جلال مختاری با بیان اینکه از سال‌های گذشته حرکت قطارها به سمت کرمانشاه و خرمشهر را داشته‌ایم و با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین ظرفیت قطارها را به دو برابر افزایش داده‌ایم، گفت: در هفته منتهی به اربعین نیز ظرفیت قطارها به سمت کرمانشاه و خرمشهر سه برابر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای ایام اربعین حرکت چهار قطار فوق‌العاده از مقصد کرمان، زاهدان، یزد و ساری به سمت مناطق مرزی را پیش‌بینی کرده‌ایم، ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌ شده زائران هنگامی‌که در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر پیاده می‌شوند، می‌توانند از طریق «ریل‌باس» از ایستگاه راه‌آهن به سمت مرز شلمچه به‌ صورت رایگان حرکت کنند.

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن در مصاحبه با رادیو اربعین، با بیان اینکه سال گذشته به‌ صورت آزمایشی قطار ترکیبی تهران به سمت کربلا حرکت کرد، گفت: برای امسال حرکت پنج قطار ترکیبی از تهران به کربلا برای ایام اربعین در نظر گرفته شده است و زائران می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی شرکت راه آهن بلیت این قطارها را تهیه کنند.

مختاری خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم که با همکاری دولت عراق حرکت این قطارهای ترکیبی را در زمان‌هایی غیر از اربعین از استان‌های دیگر همچون مشهد نیز به سمت کربلا داشته باشیم.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار