gardeshban.ir

وقتی تصاویری از دو برج ایفل در کنار یکدیگر منتشر شد، شهروندان پاریس فکر می‌کردند که این یکی از شوخی‌های اول آوریل است،‌ اما شهرداری پاریس با نمایش نسخه کوچک‌تر برج ایفل در کنار نسخه اصلی صحت این خبر را تایید کرد. اما برپا کردن برجی کوچک‌تر در کنار ایفل اصلی، صدای بسیاری از پاریسی‌ها را درآورده است.
کد خبر: ۵۷۸۳۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۲-1402 January 17
گردشبان (gardeshban.ir) :
بچه ایفل صدای پاریسی‌ها را درآورد


«ایفلا»‌ عنوان نسخه کوچکتر برج ایفل است که توسط هنرمندی به نام «فیلیپ میندرون»‌ و به ارتفاع ۳۳ متر ساخته شده است. این بنا که در یک دهم ابعاد برج اصلی ساخته شده است تا دهم آوریل در مرکز پاریس و در کنار برج اصلی به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش روزنامه «پاریزین»‌ این ماکت آهنین با استفاده از ۳,۹۰۰  قطعه بزرگ و ۹,۰۰۰ قطعه کوچکتر ساخته شده است و در مجموع ۳۲ تُن وزن دارد.

با اینکه برخی از بازدیدکنندگان از نصب این ایفل کوچک استقبال کرده‌اند،‌ اما نمایش دو برج ایفل مشابه در کنار هم چندان به مذاق همه و به ویژه اعضای انجمن «دوستان شامپ دی مارس» خوش نیامده، چراکه این گروه معتقدند بسیاری از مردم فقط دوست دارند در باغ‌های زیبای این مکان قدم بزنند.

«برج ایفل» به یاد «گوستاو ایفل» یک مهندس فرانسوی نامگذاری شد که شرکت او این برج را طراحی و بنا کرده است. «برج ایفل»‌ که با لقب «بانوی آهنین»‌ شناخته می‌شود در فاصله بین ۱۸۸۷ تا ۱۸۸۹ ساخته شد.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار