gardeshban.ir

مدیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خرمشهر از برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری جنگ در خرمشهر خبر داد.
کد خبر: ۵۸۲۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 21
گردشبان (gardeshban.ir) :
همایش «گردشگری جنگ» برگزار می‌شود


سجاد پاک‌گهر  با یادآوری "رشادت‌ها، دلاوری‌ها و جانفشانی مردان و زنانی که در راه پاسداری از کیان وطن جان و هستی خود را فدای پاسداری از ایران کردند" گفت: جنگ تحمیلی یکی از رویدادهای ماندگار در تاریخ معاصر و سندی معتبر از شهادت‌طلبی قهرمانان وطن در تاریخ انقلاب اسلامی است که در بندبند آن خاطرات تلخ و شیرین بسیاری به ثبت رسیده است.

او افزود: در زمینه ثبت حماسه‌ها و رشادت‌های این دوران ماندگار از تاریخ کشورمان با همکاری مشترک مرکز فرهنگی و موزه دفاع‌مقدس خرمشهر، سازمان منطقه‌ آزاد اروند و ادارات میراث‌ فرهنگی خرمشهر و آبادان و با حضور متخصصان حوزه گردشگری برگزاری نخستین همایش ملی گردشگری جنگ در دستور کار قرار داده شده است.

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خرمشهر با اشاره به تشکیل دبیرخانه این همایش در مرکز فرهنگی دفاع‌ مقدس خرمشهر و رونمایی از فراخوان، پوستر و روزشمار و نیز معرفی محورهای مورد نظر این رویداد فرهنگی در آینده‌ای نزدیک، گفت: پس از پایان جنگ، بسیاری از هموطنانمان به ‌منظور بازدید از مناطق جنگی و عملیاتی و مشاهده مکان ‌ـ رویدادهای مهم این دوران هر سال و به شکل درخور توجهی به مناطق عملیاتی مراجعه می‌کنند و از نزدیک با بخش مهمی از تاریخ معاصر آشنا می‌شوند و به واکاوی این دوران مقدس می‌پردازند.

پاک‌گهر افزود: با گسترش این بازدیدها پس از چهار دهه هر سال گردشگران بی‌شماری از داخل و خارج از کشور راهی این مناطق می‌شوند که با تداوم همین روند با عنوان گردشگری دفاع ‌مقدس ممکن است ضمن تجدید خاطره و حفظ ارزش‌های این دوران حماسه‌ساز، بتوان از این قابلیت در زمینه توسعه اقتصادی نیز استفاده کرد.

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خرمشهر اضافه کرد: رسیدن به این امکان نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اصولی است که یکی از همین برنامه‌ریزی‌ها برگزاری همایش ملی گردشگری جنگ است که به‌زودی در خرمشهر به مرحله اجرا می‌رسد. همچنین مقررات و برنامه‌های محوری این همایش همزمان با هفته گردشگری و دفاع‌مقدس در اواخر شهریور ۱۴۰۲ اعلام می‌شود.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار