gardeshban.ir

در ۲۵ اردیبهشت‌ماه، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی از نسخه خطی و نفیس شاهنامه که مربوط به قرن چهارم هجری شمسی است، در موزه آرامگاه بوعلی‌سینا رونمایی شد.
کد خبر: ۵۸۲۹۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 26
گردشبان (gardeshban.ir) :
رونمایی از نسخه خطی و نفیس شاهنامه در آرامگاه بوعلی‌سینا


در این آیین پس از اجرای هنرمندانه سیدمهرداد کاووسی، حاضران شاهد اجرای شاهنامه‌خوانی توسط گروه دانش آموزی ایراندخت بودند.

در حاشیه این آیین برنامه‌های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه به مناسبت هفته بزرگداشت میراث فرهنگی و روز جهانی موزه دراستان همدان توسط مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اعلام شد.

محسن معصوم‌علیزاده در این مراسم اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خردادماه برنامه‌های متنوعی در شهرستان‌های استان همدان تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به‌ویژه برنامه‌های هفته بزرگداشت میراث فرهنگی در روز جهانی موزه در استان، اظهار کرد: با توجه به تقارن این هفته با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی آیین بزرگداشت فردوسی با اجرای نمایش شاهنامه‌خوانی آغازگر برنامه‌ها است.

معصوم‌علیزاده گفت: هدف از برگزاری هفته میراث فرهنگی در سطح ملی و منطقه‌ای افزایش دانش و سواد میراثی در سطح جامعه است و با استفاده از خردجمعی قابلیت‌های میراثی را معرفی کرده و افکارعمومی را نیز با همکاری اصحاب رسانه با خودمان همراه کنیم.

وی یادآور شد: موزه‌ها ابزاری مهم برای تبادل فرهنگی، غنی‌سازی فرهنگی و ایجاد درک متقابل، همکاری و صلح میان مردمان است چراکه فرهنگ و تمدن هر قوم و ملّتی از طریق اشیاء دیده می شود. نقش موزه ها در آموزش با استفاده از روش‌های تعاملی، منحصربفرد و مثال زدنی است. شکل گیری، رشد و گسترش موزه ها هم‌پای توسعه فرهنگی، اقتصادی و علمی و آموزشی جامعه بشری، آنها را تبدیل به یکی از نمادهای توسعه در جوامع و کشورهای مختلف کرده است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار