gardeshban.ir

دره «لاتربرونن» درمنطقه‌ای ساکت و دور افتاده به نام برنیس اُبرلندو ۷۰کیلومتری جنوب شرق برن (bern) در سوئیس قرار دارد که به‌عنوان یکی از زیباترین دره‌های اروپا شناخته می‌شود.
کد خبر: ۵۸۷۲۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲-1402 March 30
گردشبان (gardeshban.ir) :
دره «لاتربرونن» درمنطقه‌ای ساکت و دور افتاده به نام برنیس اُبرلندو ۷۰کیلومتری جنوب شرق برن (bern) در سوئیس قرار دارد که به‌عنوان یکی از زیباترین دره‌های اروپا شناخته می‌شود. دره لاتربرونن (Lauterbrunnen) در سوئیس یک دره زیبا با ۷۲ آبشار است.این دره با حدود یک کیلومتر عرض بین رخساره ‌های سنگی غول ‌پیکر و قله کوه‌هایی که به‌طور عمودی حدود ۳۰۰ متر از کف دره فاصله دارد پدید آمده است.

دره لاتربرونن


این دره که یکی از زیباترین دره های قاره سبز (اروپا) به حساب می آید، در قسمت پایینی خود و در میان صخره های بزرگ آهکی، روستای لاتربرونن را جای داده است. لازم به ذکر است که روستای لاتربرونن در میان سه کوه آیگر (Eiger)، یونگ فرائو (Jungfrau) و مانک (Monch) قرار گرفته است. دره لاتربرونن به شکل U از دور دیده می شود که علت آن نیز حرکت توده های بزرگ یخی در گذر زمان به سمت جنوب و پس از آن به سمت جنوب غربی بوده است.

دره لاتربرونن


خود کلمه ی لاتربرونن به معنای «چندین بهار» است. اسم این منطقه در واقع از روی ۷۲ آبشار گرفته شده که از روی صخره های عمودی به داخل این دره می ریزند. بعضی از این آبشارها چند صد متر طول دارند اما از بین ۷۲ آبشار موجود در این دره، آبشار Staubbach از محبوبیت زیادی برخوردار است. ارتفاع این آبشار به ۳۰ متر می رسد و یکی از بلندترین آبشارهای مستقیم اروپا است.

دره لاتربرونن


آبشار استاباخ 

آبشار اشتوباخ (Staubbach Falls) آبشاری است در سوئیس که از ارتفاع حدود ۳۰۰ متر به پایین میریزد. جریان سریع آب در هنگام رسیدن به لبه سنگی دره و ارتفاع زیاد آبشار اشتوباخ به گونه ای است که حجم زیادی از آب قبل از رسیدن به کف دره به صورت اسپری در هوا محو میشود.

دره لاتربرونن


آبشار تروملباخ لاتربرونن

آبشار تروملباخ (Trümmelbach)  پشت یک کوه مخفی شده و شامل مجموعه‌ای از آبشارهای یخی است که ۲۰۰،۰۰۰ لیتر آب در ثانیه از ارتفاع ۲۰۰ متری آن سرازیر می‌شود. این آبشارها تا سال ۱۸۷۷ که یک تونل در کوه‌ زده شد، مخفی بودند؛ اما امروزه می‌توان با تله‌کابین زیر زمینی یا با قدم زدن در پیاده‌روهایش این آبشارها را دید. البته در زمستان‌ها این آبشارها تبدیل به باریکه‌ای از آب می‌شوند.

دره لاتربرونن

چند کیلومتر دورتر از دره لاتربرونن روستایی کوچک و کوهستانی به نام Isenfluh وجود دارد که این روستا هم بر روی صخره هایی تراسی شکل قرار دارد و منظره ای رمانتیک دارد. دسترسی بین این روستاها و پیاده روی در مسیرهای سبز و تپه های شیبدار ملایم یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه های زندگیتان خواهد شد.

دره لاتربرونن
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار