gardeshban.ir

آبانوتوبانی یک اصطلاح گرجستانی برای منطقه حمام گوگرد تفلیس در بخش شهر قدیمی است. حمام های سولفور تفلیس به راحتی با سقف های گنبدی شکل پراکنده خود در منطقه قابل توجه و رویت هستند.
کد خبر: ۵۴۳۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱-1401 April 14
گردشبان (gardeshban.ir) :
گرجستان کشوری با تاریخچه ای غنی و افسانه های بسیار است. شهر تفلیس پایتخت گرجستان جاذبه های بسیار زیادی دارد که باعث شده است هر ساله توریست های زیادی به این شهر و دیگر شهرهای تفلیس سفر کنند. یکی از جاذبه های معروف آن حمام های سولفور تفلیس در محله آبانتوبانی است.آبانوتوبانی یک اصطلاح گرجستانی برای منطقه حمام گوگرد تفلیس در بخش شهر قدیمی است. حمام های سولفور تفلیس به راحتی با سقف های گنبدی شکل پراکنده خود در منطقه قابل توجه و رویت هستند.

این حمام ها آب بهاری طبیعی دارند که اعتقاد بر این است که مزایای بسیاری برای سلامت و پوست دارد. هر روزه مردم زیادی چه مردم محلی تفلیس و چه توریست های خارجی از این حمام ها بازدید می کنند.امروزه این حمام ها توسط بسیاری از مردم محلی، به ویژه بزرگسالان که می خواهند از خواص شفابخش گوگرد بهره ببرند استفاده می شود. گفته می شود که آب این حمام ها به درمان اگزما، درد مفاصل و مشکلات گوارشی کمک کند.

گردشگران نیز علاقمند به استفاده از این حمام های گوگردی تفلیس هستند. در زیر گنبدهای این حمام های گوگردی در شهر قدیمی، اتاق های متنوعی از حمام های عمومی تا سوئیت های لوکس اختصاصی با سونا، استخر گرم و سرد و اتاق برای استراحت و نوشیدن وجود دارد.بازدید از حمام های گوگردی تفلیس یک راه عالی برای یادگیری در مورد تاریخ و فرهنگ منطقه و ریلکس کردن ساعاتی در طول سفر شما است. حتما در سفر به تفلیس به این حمام ها بروید و از لحظات خود در آنجا لذت ببرید.

مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار