gardeshban.ir

تابستان فصل جولان دادن حشرات مختلف و به ویژه پشه ها و مگس ها است و در این میان یکی از بیماری های جدی که می تواند از طریق پشه به انسان منتقل شود، مالاریا است.
کد خبر: ۵۸۱۲۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 11
گردشبان (gardeshban.ir) :تابستان فصل جولان دادن حشرات مختلف و به ویژه پشه ها و مگس ها است و در این میان یکی از بیماری های جدی که می تواند از طریق پشه به انسان منتقل شود، مالاریا است. 

این بیماری هنوز هم سالانه تعداد زیادی از انسان ها را در گوشه و کنار جهان به کام مرگ کشیده و برخی راهکارها می تواند شما را از ابتلا به این بیماری در امان نگه دارد.

مالاریا معمولا در فصل تابستان رایج شده و دانستن این نکته بسیار حیاتی است که سهل انگاری نسبت به این بیماری می تواند کشنده باشد. در ابتدا توصیه می شود به محض مشاهده علائم مالاریا، فوراً با پزشک تماس گرفته، آزمایش مالاریا را انجام دهید و حتی قبل از تشخیص قطعی نیز با نظر پزشک می توان از داروهای ضد مالاریا استفاده کرد، زیرا این داروها تقریبا بی ضرر بوده و می تواند به نجات جان انسان کمک می کند. 

علاوه بر این، داروهای ضد مالاریا نسبتا ارزان هستند و استفاده از آن ها به سرعت علائم را تسکین می دهد. به همین دلیل گاهی اوقات داروهای ضد مالاریا به مسافرانی که به مکان هایی می روند که خطر آلودگی مالاریا در آن زیاد است نیز داده می شود.

پیشگیری از مالاریا بهتر از درمان است

حتما این جمله را شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع تقریبا برای همه بیماری ها از جمله مالاریا صادق است. بنابراین، اگر اقدامات پیشگیرانه پیشگیرانه انجام دهیم، می توانیم به طور قابل توجهی از بروز مالاریا و بیماری های مشابه مانند تب دنگی  جلوگیری کنیم.

برخی از اقدامات پیشگیرانه که همه ما می توانیم به سرعت آن ها اجرا کنیم عبارتند از:

جلوگیری از تجمع آب راکد در خانه و محیط اطراف محل زندگی.

سم پاشی و استفاده از حشره کش های مناسب و سموم لارو کش در آب های راکد.

فعالیت های سم پاشی منظم در شهرهای آلوده.

استفاده از پشه بند و حشره کش های استاندارد در اتاق ها هنگام خواب

استفاده از دافع حشرات مبتنی بر DEET یا Picaridin که می تواند روی پوست و لباس اعمال شود.

استفاده از در و پنجره مجهز به توری تا جایی که عملا امکان پذیر باشد.

استفاده از گیاهانی که خاصیت دفع حشرات دارند.

سوزاندن کافور در شرایطی که دسترسی به حشره کش ندارید.

برای تسکین علائم توصیه می شود، یخ یا ژل آلوئه ورا را روی محل نیش پشه بمالید.

در خاتمه به یاد داشته باشید اگر اقدامات پیشگیرانه در سطح کلان اجرا شود، مالاریا و بیماری هایی مانند تب دنگی که توسط پشه ها پخش می شود کاملا قابل کنترل هستند.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار