gardeshban.ir

یک گروه خنثی‌سازی بمب به طور اتفاقی دو قیچی تاریخی سالم را در آلمان کشف کرد.
کد خبر: ۵۸۱۴۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 12
گردشبان (gardeshban.ir) :
کشف قیچی‌های تیز ۲۳۰۰ ساله+ عکس


یک گروه آلمانی خنثی‌سازی بمب پس از کشف یک سازه چوبی عجیب که در حومه مونیخ دفن شده بود، ماجرا را به باستان‌شناسان اطلاع داد. باستان‌شناسان گور دوهزاروسیصدساله سِلتْی را کشف کردند که در آن علاوه‌بر یک شمشیر خمیده،‌ دو قیچی سلتی تقریبا سالم نیز قرار داشت.

گروه خنثی‌سازی بمب که در جست‌وجوی اشیاء منفجرشوندۀ به جای‌مانده از جنگ جهانی دوم بود،‌ این آثار تاریخی را در منطقه‌ای از مونیخ کشف کرد که خانه چندین بنای یادبود و ساختمان تاریخی است. باستان‌شناسان با کاوش در گوری که توسط این گروه شناسایی شده بود،‌ مجموعه‌ای از آثار تاریخی، از جمله یک شمشیر خمیده،‌ بقایای سپر،‌ تیغ و یک استخوان نازک‌ْنی را کشف کردند. قیچی‌هایی که در بین این آثار کشف شده‌اند به اندازه‌ای سالم باقی مانده‌اند که باستان‌شناسان آن‌ها را «قیچی‌هایی تقریبا نو و براق» توصیف کرده‌اند.

کشف قیچی‌های تیز ۲۳۰۰ ساله+ عکس


به گفته باستان‌شناسان این قیچی‌های دوهزاروسیصدساله به اندازه‌ای سالم باقی مانده‌اند که اکنون می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند و دلیل این‌که براقیت آن‌ها هنوز از بین نرفته،‌ کیفیت بالای ساخت آن‌ها است.

باستان‌شناسان معتقدند که از این قیچی‌ها برای کوتاه کردن مو،‌ بریدن پارچه و جدا کردن پشم گوسفندان استفاده می‌شده است.

کشف قیچی‌های تیز ۲۳۰۰ ساله+ عکس


با این‌که نمی‌توان علت دقیق کشف این قیچی‌ها در گور را کشف کرد، اما ممکن است این قیچی‌ها به عنوان اشیاء نمادین به همراه متوفی دفن شده باشند.

محققان معتقدند که شمشیر خمیده کشف‌شده در این گور عمدا حرارت دیده و سپس خمیده شده است. یکی از فرضیه‌ها برای قرار دادن شمشمیرهای خمیده در گور سلت‌ها،‌ نمایش نمادین پایان زندگی یک جنگجو است.
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار