gardeshban.ir

گزارش/
کشور عمان یکی از زیباترین و لوکس‌ترین کشورهای خاورمیانه است که رابطه دوستانه‌ای با بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران دارد.
کد خبر: ۵۸۳۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 31
گردشبان (gardeshban.ir) :
شرایط دریافت ویزای عمان برای ایرانی ها در سال ۱۴۰۲/ بررسی شرایط سفر به عمان یکی از لوکس‌ترین کشورهای خاورمیانه


کشور عمان یکی از زیباترین و لوکس‌ترین کشورهای خاورمیانه است که رابطه دوستانه‌ای با بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران دارد. این کشور با طبیعت منحصربه‌فرد و دیدنی‌های مدرن خود هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌کند. خوشبختانه سفر به عمان برای گردشگران ایرانی راحت‌تر از قبل شده و ایرانیان می‌توانند تا ۱۴ روز بدون دریافت ویزای عمان به این کشور سفر کنند. در ادامه با شرایط ویزای عمان برای ایرانی ها در سال ۱۴۰۲ و خود کشور عمان بیشتر آشنا می‌شویم.

شرایط ویزای عمان برای ایرانی ها در سال ۱۴۰۲ آسان‌تر از قبل شده است و اتباع ایرانی جزو ۱۰۳ کشوری هستند که برای سفرهای کوتاه توریستی(حداکثر ۱۴ روز) به عمان نیازی به دریافت ویزا ندارند. براساس اطلاعات اعلام شده، این ویزا غیرقابل تمدید است و ایرانیان باید طوری برای سفرشان برنامه‌ریزی کنند که قبل از پایان ۱۴روز، این کشور را ترک کنند. اما افرادی که علاقه دارند بیشتر از ۱۴ روز در کشور عمان بمانند، می‌توانند در فرودگاه شهر مسقط ویزای یک ماهه توریستی دریافت کنند و زمان بیشتری را از گشت و گذار در این کشور زیبا لذت ببرند. همچنین مسافران می‌توانند این نوع ویزا را برای یک ماه دیگر تمدید کنند.

بیشترین درخواست برای ویزای عمان، ویزای توریستی است. برای دریافت این نوع ویزا اتباع ایرانی دیگر نیازی به مصاحبه و طی کردن روند سخت دریافت ویزا ندارند اما برای ویزای ترانزیت، ویزای کار و تجارت و ویزای تحصیلی عمان شرایط متفاوت است.

شرایط ویزای عمان برای ایرانی ها - الی گشت


ویزای ترانزیت عمان برای ایرانیان

ویزای ترانزیت عمان برای ایرانیان در شرایطی صادر می‌شود که افراد قصد اقامت در این کشور را نداشته باشند و فقط برای سفرشان مجبور باشند یک روز در این کشور توقف کنند. برای دریافت این نوع ویزا ایرانیان باید بلیط نهایی و پاسپورت خود را به مامور سفارت ارائه کنند.

ویزای کار و تجارت عمان

ویزای کار و تجارت عمان یکی دیگر از انوع ویزاهای این کشور است که برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و یا برای کار وارد این کشور شوند باید این نوع ویزا را دریافت کنند. برای دریافت ویزای کار و تجارت عمان متقاضی باید ابتدا شغلی را در عمان  پیدا کند و سپس با کارفرما و یا موسسات مرتبط ارتباط گرفته و از طریق دعوتنامه نسبت به دریافت ویزای عمان اقدام نماید.

ویزای تحصیلی کشور عمان

ویزای تحصیلی کشور عمان یکی دیگر از ویزاهای عمان است که برای ایرانیان علاقه‌مند صادر می‌شود. افرادی که دوست دارند در این کشور ادامه‌ی تحصیل دهند، می‌توانند درخواست ویزای تحصیلی عمان را از این کشور داشته باشند. اما این افراد قبل از هر اقدامی باید از دانشگاه موردنظر تاییدیه کتبی بگیرند و سپس مدارک خود را ارائه داده و درخواست ویزا کنند.

ویزای کشور عمان - الی گشت


دریافت ویزای توریستی یک ماهه عمان

دریافت ویزای توریستی یک ماهه عمان مناسب مسافران و گردشگرانی است که از همان ابتدا سفرشان را بیشتر از ۱۴روز برنامه‌ریزی کرده‌اند. در صورت تمایل، این افراد می‌توانند در ابتدای سفر و قبل از رسیدن به فرودگاه‌های عمان، به صورت الکترونیکی و آنلاین ویزای توریستی یک ماهه عمان را دریافت کنند. برای دریافت این نوع ویزای عمان باید به سایت eVisa مراجعه کنید و پس از پر کردن فرم درخواستی و پرداخت هزینه، منتظر ارسال ویزای الکترونیکی به ایمیل‌تان باشید.

به طور کلی دو نوع ویزای توریستی عمان صادر می‌شود که هزینه آن‌ها با یکدیگر متفاوت است:

ویزای یکبار ورود دارای اعتبار ۳۰ روزه: با این نوع ویزا مسافران می‌توانند فقط یکبار به عمان سفر کنند و حداکثر ۳۰ روز در این کشور زیبا بمانند.

ویزای چندبار ورود دارای اعتبار یکساله: با دریافت این نوع ویزا مسافران در طول یک سال می‌توانند چندین بار به عمان سفر کنند اما مجموع اقامت آن‌ها نباید بیشتر از ۳۰ روز شود.

برای دریافت ویزای توریستی الکترونیکی عمان باید پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و اسکن یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید را هم داشته باشید، سپس می‌توانید با مراجعه به سایت Evisa درخواست ویزای عمان دهید.

معرفی کشور عمان

حال که با انواع ویزای عمان و شرایط سفر به این کشور برای ایرانیان آشنا شدید به سراغ معرفی کشور عمان می‌رویم. عمان کشوری پادشاهی در جنوب کشورمان است که از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می‌شود. این کشور مرز زمینی با کشورهای یمن، عربستان و امارات و مرز دریایی با ایران دارد.  عمان یکی از ثروتمندترین کشورهای همسایه ایران است که درآمد اصلی آن از نفت حاصل می‌شود. همچنین کشاورزی، دامداری، ماهیگیری و صنعت گردشگری هم از دیگر منابع اصلی درآمد این کشور محسوب می‌شوند.

کشور عمان - الی گشت


عمان روابط بسیار خوبی با کشورهای جهان و ایران دارد و حتی بزرگ‌ترین هتل این کشور «گلستان» نامگذاری شده است. آب و هوای این کشور آفتابی و گرم بوده و در زمستان هوای آن بین ۱۷ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد و در تابستان حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌گراد است.

پایتخت عمان، شهر زیبای مسقط است. این شهر کهن سواحل بسیار زیبایی دارد و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای عمان محسوب می‌شود. کشور عمان به دلیل داشتن جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر، سواحل بسیار بکر و تماشایی، منطقه گردشگری ظهار و تفریحات آبی جذاب به یکی از مقاصد گردشگری نوظهور در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است. همچنین با سهولت اخذ ویزای عمان برای ایرانیان، این روزها این کشور بیشتر از قبل مورد توجه هموطنانمان قرار گرفته و ایرانیان زیادی علاقه‌مند هستند به عمان سفر کنند.

جالب است بدانید تاریخ این کشور با تاریخ و فرهنگ ایرانی پیوند عمیقی دارد و در گذشته‌های دور، عمان زیر نظر پادشاهان ایرانی اداره می‌شده، بنابراین هنگام سفر به این کشور زیبا خیلی احساس غریبی نخواهید کرد.

توصیه می‌کنیم به این نکات مهم در سفر به عمان توجه کنید:

از پوشیدن مایو در سواحل عمومی خودداری کنید.

در ملاء‌عام مشروبات الکلی مصرف نکنید.

پس از نوشیدن مشروبات الکلی رانندگی نکنید.

توجه داشته باشید که ورود مواد مخدر و یا داروی بدون نسخه پزشک به این کشور ممنوع است.

بهترین زمان سفر به عمان - الی گشت


بهترین زمان سفر به عمان

بهترین زمان سفر به عمان ماه‌های اسفند، فروردین، مهر، آبان و آذر است. در این ماه‌ها آب و هوای این کشور زیبا معتدل بوده و معمولا بین ۱۵ تا ۳۰ درجه‌سانتی‌گراد متغیر است. از مهر تا فروردین علاوه بر معتدل بودن هوا، در عمان جشن‌ها و جشنواره‌های مختلفی مانند کویر نوردی و کمپینگ برگزار می‌شود که معمولا برای گردشگران جذابیت خاصی دارند.

در ماه‌های فروردین و اردیبهشت اگر چه هوا رو به گرمی می‌رود اما کوه‌های عمان حسابی سرسبز می‌شوند و در سواحل آن هم گردشگران زیادی حضور پیدا می‌کنند. همچنین از خرداد تا اوایل مهر ماه با گرم شدن هوا تفریحات آبی و دریایی حسابی رونق می‌گیرد. ممکن است گرمای هوا در این بازه زمانی برای برخی از گردشگران آزاردهنده باشد، این افراد می‌توانند به استان‌های صلاح و منطقه ظفار که آب و هوای خنکی دارند سفر کنند.

جمع‌بندی درباره ویزای عمان برای ایرانی ها در سال ۱۴۰۲

در این مقاله شرایط دریافت ویزای عمان برای ایرانی ها در سال ۱۴۰۲ را توضیح دادیم و کشور عمان را معرفی کردیم. این کشور زیبا با طبیعت زیبا، سواحل بکر و تماشایی و تفریحات آبی و بیابانی خود گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. به خصوص با آسان‌تر شدن سفرهای توریستی برای ایرانیان به این کشور، هموطنان زیادی تمایل پیدا کرده‌اند به عمان سفر کنند. اگر به دنبال یک مقصد جدید، نزدیک و جذاب هستید پیشنهاد می‌کنیم به عمان سفر کنید.
الی گشت
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار