gardeshban.ir

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: طبق همکاری صورت گرفته با سازمان توسعه و تجارت، جایزه صادراتی گردشگری ویژه دفاتر خدمات مسافرتی که در زمینه ورود گردشگران به کشور فعال هستند پس از گذشت ۱۳ سال احیا شده و در سال جاری به فعالان این حوزه پرداخت می‌شود.
کد خبر: ۵۸۰۱۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۲-1402 February 01
گردشبان (gardeshban.ir) :
جایزه صادراتی حوزه گردشگری احیا شد


علی‌اصغر شالبافیان با بیان این خبر گفت: با توجه به اینکه یکی از بندهای تفاهم‌نامه سال ۱۴۰۰ میان معاونت گردشگری و سازمان توسعه و تجارت، توسعه گردشگری خارجی با اولویت گردشگری ورودی به عنوان یکی از مصادیق صادرات غیر نفتی و تشویق فعالان و کسب‌وکارهای گردشگری به منظور توسعه این بازار بوده است، از این رو جایزه صادراتی ویژه دفاتر خدمات مسافرتی که در بخش ورود گردشگران فعال هستند، با حمایت‌های صورت گرفته از سوی سازمان توسعه تجارت در بودجه سال جاری لحاظ شده و از این پس مشمول فعالان این حوزه خواهد شد. 

شالبافیان افزود: با توجه به اینکه افزایش درآمدهای حاصل از جذب گردشگران ورودی به عنوان صادرات غیر‌نفتی از جمله سیاست‌های جاری به شمار می‌آید، از این رو تلاش شده است تا تمامی مشوق‌های صادراتی به حوزه گردشگری نیز تعلق گیرد. از این رو روند اهدای جایزه صادراتی به فعالان گردشگری در بخش جذب گردشگران ورودی که از سال ۱۳۸۹ غیرفعال شده بود، احیا و در مسیر پرداخت قرار گرفته است. 

وی ادامه داد: بر این اساس در راستای تحقق بند ۱۰ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی دفتر مقام معظم رهبری در خصوص حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات، دستورالعمل مشوق‌های صادرات غیرنفتی از سوی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به ریاست سازمان توسعه تجارت ایران جهت اجرا ابلاغ شده است. 

معاون گردشگری خاطرنشان کرد: در بند ۱۴ دستورالعمل پرداخت مشوق‌های صادرات غیر نفتی کشور در سال ۱۴۰۱ به صورت مشخص به حمایت از توسعه گردشگری و صادرات خدمات مربوطه در قالب تلاش برای ورود گردشگران خارجی به کشور، اشاره شده است. 

شالبافیان دستاورد حاصل را نتیجه یکی دیگر از تعاملات و همکاری‌های فرابخشی نهادهای تاثیرگذار در حوزه گردشگری اشاره کرد که می‌تواند با ایجاد انگیزه و تشویق فعالان این حوزه زمینه جذب گردشگران ورودی به کشور را افزایش دهد. 
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
گردشگری به روایت تصویر
نگاه دوم
یادداشت
مناطق آزاد
داغ
پربازدیدها
آخرین اخبار